כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הקרב התקשורתי | ריאיון מיוחד

אושיית הרשת הערבי עושה עבודה מטורפת; "יש שינוי מגמה"

איש התקשורת יוסף חדאד, מפעיל מאות מתנדבים לחיזוק ההסברה התקשורתית הישראלית ברחבי העולם •  "בימים האחרונים אנחנו רואים שינוי מגמה לרעה בתדמית הישראלית בגלל התעמולה באל ג'זירה והדומים לה" (ראיון מיוחד)

נפתלי סגל | כיכר השבת |
יוסף חדאד מנכ"ל עמותת ביחד ערבים זה לזה

יוסף חדאד, ערבי ישראלי ופעיל חברתי, מומחה להסברה ומנכ"ל עמותת "ביחד זה לזה", מדבר בראיון ל"כיכר השבת" על הדרך בו העולם רואה את המלחמה בישראל, ומה התושבים בארץ מצפים מצה"ל ומהממשלה.

אתה מנסה להסביר בעולם מה קורה באמת בישראל, אם זה בתקשורת, שיחות שאתה מקיים עם משפיעים ברשת, אתה מתראיין בערוצי התקשורת בעולם, האם אתה מצליח להסביר באמת מה קורה כאן בישראל ?

"בימים הראשונים אחרי הטבח העברת המסרים התקיפים על מה שחמאס עשו על הטבח ההמוני שהם עשו, עברו בעולם בצורה הכי טובה שיש. אבל בימים האחרונים אנחנו רואים שינוי מגמה, והשינוי מגמה הזה מתחיל מהתעמולה של חמאס, בזרוע התקשורתית שלה – אל ג'זירה. היא חלק בלתי נפרד מארגון הטרור הזה. וכתוצאה מהמצב אנחנו רואים שהעולם נחשף לשקרים, שקרים שפוגעים בכבוד שלנו ובכבוד של המתים שלנו, אחד מהשקרים הכי בוטים שלהם כרגע זאת התמונה של התינוק השרוף שפרסם רה"מ ומשרד החוץ. הם לקחו את התמונה הזאת והפכו אותה לצורה של כלב, ואז הם טוענים שאנחנו שנינו את התמונה הזאת ורק לאחר פעילות שלי ארגון זק"א הוציא מכתב רשמי שהתמונה הזאת אכן אמיתית.

"מדינת ישראל צריכה להתעשת ולהבין שאנחנו האזרחים לא יכולים לבד, אנחנו חייבים את רשויות המדינה אתנו. אני לא אומר שמשרדי הממשלה לא עושים עבודה טובה, ויש מקומות שהם עושים עבודה נהדרת אבל זה לא מספיק. ואנחנו רואים את זה שאזרחי מדינת ישראל מגוייסים במאה אחוז למען ההסברה, בחיים שלי לא ראיתי כזאת התגייסות, ואני גאה בזה שעצם העובדה שאזרחי מדינת ישראל לוקחים חלק במסע ההסברתי"

"אני מקבל מאות הודעות ביום מאזרחי מדינת ישראל, יהודים וערבים, שאומרים לי איך נוכל לעזור בהסברה ? במה נוכל לתרום? ומאחורי כל העשייה שלי עומדים הרבה מתנדבים ערבים, אני רוצה שתדעו שחלק גדול בחברה הערבית לוקח חלק במסע ההסברה הישראלי וזה מדהים, אבל אם המעטפת לא תושלם מצד הסברה חזקה מצד הממשלה אנחנו לא נצליח"

יש הרבה ניסיונות בתקשורת הבינלאומית לצייר את ישראל בצד התוקף ולא בצד הנתקף, איך מסבירים בעולם את האמת?

"בהסתכלות הרחבה שלי, לא באמת מעניין מה אומרים. אני אומר לאזרחי מדינת ישראל אנחנו לא באמת יכולים להרשות לעצמינו לחשוב על דרכי הפעולה של ישראל מול עזה (ניתוק חשמל ומים) ולחשוב שהם המסכנים. כי בשורה התחתונה חמאס ששולט בעזה הוא זה שאחראי על עזה והוא דאע"ש לכל דבר, הוא נכנס לשטח ישראל וכבש יישובים רצח תינוקות ונשים שרף אנשים ובתים, ואם אנחנו לא נגיב בעוצמה צריך לכבות את המתג למדינת ישראל. אנחנו במלחמה על הקיום שלנו. ואנחנו צריכים להבין שבמלחמה כזאת אנחנו לא יכולים להתחשב בענייני סגירת מים וחשמל לתושבים בעזה, כי בסוף יש לנו מעל 150 חטופים בתוך שטחי עזה. ויש לנו למעלה מ 1300 נרצחים - זה מצב שאף אחד לא מנהל לנו את המלחמה, אנחנו אלה שהותקפנו ואנחנו אלה שנפגענו, ואנחנו האלה שנגיב.

"יש מאמץ שאנחנו עושים כדי להראות לעולם שצדקת הדרך איתנו מצד אחד אנחנו מראים את הזוועות שקרו כאן, וזה קשה מאוד לשתף כאלה מראות, כשראיתי את התמונה של התינוק השרוף בתוך המיטה שלו זאת הפעם הראשונה אחרי שישה ימים של מלחמה שפשוט נשברתי. ובאותו רגע היו לי שתי ברירות – או לשקוע בעצב הזה, או ללכת לדבר על זה ולהראות את העצב שלי". בחרתי באופציה השנייה."

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר