נס באשדוד

בת 10 איבדה הכרה בזמן האזעקות; התעוררה בבית החולים

ילדה בת 10 איבדה את הכרתה בביתה במהלך האזעקות האחרונות שהיו בעיר אשדוד. היא פונתה לבית החולים תוך כדי מאמצי החייאה, שם התעוררה ושבה לחיים (חדשות)

| כיכר השבת |

במהלך האזעקות שהיו בגזרת אשדוד התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א על ילדה שהתמוטטה ואיבדה את הכרתה מיד לאחר האזעקה בבית בעיר.

חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי, ביצעו פעולות החייאה שכללו שימוש במכשיר מפעם (דפיברילטור) ופינו לבי"ח ילדה בת 10 תוך כדי פעולות החייאה וכשהגיעו לבית החולים ליבה שב לפעום.

אברהם פורגס ויהודה מילר חובשים באיחוד הצלה מסרו: "היינו ברחוב סמוך בעת שנשמעה אזעקה בעיר ותפסנו מחסה, מיד עם קבלת הקריאה יצאנו והגענו למקום ראשונים, הבחנו בילדה ללא הכרה ללא דופק ונשימה".

"לדברי בני משפחתה היא איבדתה את ההכרה במהלך האזעקה שנשמעה בעיר, התחלנו בפעולות החייאה בילדה בסיוע צוות ניידת טיפול נמרץ שהצטרף אלינו לאחר מכן, הילדה פונתה תוך כדי המשך פעולות החייאה לביה"ח 'אסותא' בעיר כשמצבה מוגדר קשה, שם למרבה הנס ליבה חזר לפעום והיא החלה לנשום".

חובשת בכירה במד"א לואיז רבינוביץ סיפרה:

 "מיד לאחר האזעקה קיבלנו במד"א דיווח על ילדה שחשה ברע כשהייתה בממ"ד ורגעים לאחר שיצאה ממנו איבדה את הכרתה והתמוטטה. החובשת במוקד מד"א התחילה מיד בהדרכה טלפונית לביצוע פעולות החייאה ואנחנו כצוות ניידת טיפול נמרץ יחד עם רופא מקנדה חבר יחידה הרופאים הבינלאומית של מד"א שהגיע לארץ להתנדב בזמן המלחמה המשכנו את הטיפול הרפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו מתן תרופות, הנשמות ומתן מכת חשמל ממכשיר המפעם".

"נלחמנו על החיים שלה במשך דקות ארוכות ופינינו אותה תוך כדי המשך ביצוע פעולות החייאה לבית החולים שם ליבה שב לפעום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר