ישראל במלחמה

לוחמה פסיכולוגית: החמאס מפרסם סרטון חדש של שלוש חטופות בעזה

כחלק מהלוחמה הפסיכולוגית שלו, לאחר הטבח המזוויע שביצע בישראל, ארגון הטרור חמאס-דאעש מפרסם סרטון חדש של חטופות מעזה הקוראות לשחרורן המיידי (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ט"ו בחשוון תשפ"ד | 30.10.23
שלוש החטופות בסרטון שפרסם החמאס

כחלק מהלוחמה הפסיכולוגית שלו, לאחר הטבח המזוויע שביצע בישראל, ארגון הטרור חמאס-דאעש מפרסם היום (שני) סרטון חדש, לטענתו, של שלוש חטופות מעזה הפונות לראש הממשלה בנימין נתניהו וקוראות לו לשחררן מיד תוך שהן מאשימות אותו - בטקסטים שנראה כי הוכתבו להן על-ידי החמאס. "כיכר השבת" בחר שלא לפרסם את הסרטון, כדי לא לשרת את מטרות הטרור של החמאס, וקורא לכם: אל תצפו בסרטון התעמולה של החמאס.

הסרטון, משמש כאות חיים ראשון מהרצועה של שלוש חטופות נוספות, המוחזקות "בתנאים לא תנאים", כפי שהן מספרות, בידי החמאס.

שלוש החטופות הנראות בסרטון הן דניאל אלוני בת 44 מיבנה, שהיא גם זו שדוברת בסרטון ומקריאה את הטקסטים שהוכתבו לה. היא נחטפה מקיבות ניר עוז יחד עם בתה אמיליה בת ה-6, ועם אחותה שרון, שנחטפה עם בעלה והתאומות שלהן אמה ויולי בנות ה-3 בלבד.

לצדה יושבת ילנה טרופנוב בת 50, שנחטפה מניר עוז עם בנה סשה ועם אמא שלה, אירנה. בעלה, ויטלי טרופנוב, נרצח. מצדה השני יושבת חטופה נוספת, רימון קירשט, בת 36, שנחטפה מקיבוץ נירים.

וכך אומרת אחת החטופות: "ביבי נתניהו שלום, אנחנו נמצאים בשבי, בשבי החמאס, עשרים ושלושה ימים (בשלב זה היא פונה לזו שלידה ושואלת אותה כמה ימים זה, והחטופה השלישית מהנהנת בראשה).

במהלך הסרטון, היא טוענת כי "אתמול היתה מסיבת עיתונאים עם משפחות החטופים, אנחנו יודעים שהיתה אמורה להיות הפסקת אש, היית אמור לשחרר את כולנו, התחייבת לשחרר את כולנו", לאחר מכן היא מאשימה את ראש הממשלה "בפאשלה" שנעשתה בשביעי לאוקטובר ובשלל מחדלים. כאמור, נראה כי הטקסטים הוכתבו לה על ידי החמאס.

"לא היה צבא שם, אף אחד לא הגיע, אף אחד לא שמר עלינו ואנחנו אזרחים תמימים, אזרחים שמשלמים מסים למדינת ישראל נמצאים בשבי, בתנאים לא תנאים", אומרת אחת החטופות.

היא ממשיכה לתקוף את ראש המשלה וקוראת לו: "שחרר, שחרר אותנו עכשיו, שחרר את האזרחים שלהם, שחרר את האסירים שלהם, שחרר אותנו, שחרר את כולנו, תן לנו, תן לנו לחזור למשפחות שלנו - עכשיו".

את המילה "עכשיו" היא צעקה מספר פעמים כשאחת החטופות לידה הצטרפה לדרישה.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לסרטון: "מדובר בתעמולה פסיכולוגית אכזרית של חמאס-דאעש. מחבקים את המשפחות. נעשה הכל כדי להשיב את כל החטופים והנעדרים הביתה".

ראש הממשלה נתניהו אמר: "אני פונה לילנה טרופנוב, דניאל אלוני ורימון קירשט שנחטפו על ידי החמאס שמבצע פשעי מלחמה. אני מחבק אתכן. ליבנו אתכן ועם שאר החטופים. אנו עושים הכל כדי להחזיר את כל החטופים והנעדרים הביתה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר