אחרי שהורחק מהכנסת

עופר כסיף שהתבטא נגד ישראל ליועמ"שית: "תמנעי אירועים לזכרו של הרב כהנא"

בשל אירועים שיתקיימו לזכרו של מנהיג תנועת כך מאיר כהנא, עופר כסיף פנה בדחיפות ליועצת המשפטית לממשלה ודרש ממנה למנוע את האירועים | כסיף כזכור, הורחק מהכנסת ומשכורתו נשללה לשבועיים לאחר שהתבטא נגד מדינת ישראל (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
עופר כסיף (צילום: Ben Hakoon/Flash90)

חבר הכנסת היהודי במפלגת חד"ש תע"ל הערבית עופר כסיף האשים את ישראל בכך שטובחת בילדים ובבעלי מוגבלויות בעזה. ועדת האתיקה של הכנסת החליטה להרחיק אותו מהכנסת ל-45 יום ולשלול את שכרו לשבועיים. הבוקר (שלישי) הוא פנה ליועצת המשפטית בהרב מיארה, בדרישה שתבטל אירועים לזכרו של מייסד תנועת כך מאיר כהנא.

כסיף, פנה בדחיפות ליועמ"שית עו"ד גלי בהרב מיארה, בדרישה למנוע שני אירועים של תנועת 'כך' אשר יתרחשו מחר בירושלים ומחרתיים וברמת גן (יום חמישי), לזכרו של מאיר כהנא.

במכתב הודגש שבמיוחד בנסיבות קשות שעוברות היום על כל האזרחים "אירועים כאלה מגבירים את החשש להפיכת האירוע לפלטפורמה להפצת תכני הסתה לאלימות גזענית נגד ערבים, טרור לאומני יהודי, בדמות דרכה האסורה של תנועת כך ונגזרותיה".

ח"כ כסיף הבהיר במכתבו: "בימים של מציאות מדממת, מתן לגיטימציה פוליטית וציבורית לדרכו הפוליטית המסיתה, הגזענית, מלאת הנקם והבלתי חוקית של כהנא עלולה לקדם פעילות טרוריסטית של תנועת כך, לתמוך בה, ואף להוביל לשרשרת של אירועי טרור יהודי ברחבי המדינה".

מאז תחילת המלחמה מרבה כסיף להתבטאות נגד ישראל, יומיים אחרי המלחמה הוא התראיין לתקשורת זרה ואמר: "ישראל רצתה באלימות הזו. על כל אוהבי השלום לאחד כוחות ולהגיד לישראל לסיים את הכיבוש כעת".

שבוע שעבר כסיף כתב בחשבון ה-X (טוויטר לשעבר): "זה הלילה האלים ביותר ברצועת עזה מאז שבת המחדל. אין ולא יכולה להיות הצדקה לפגיעה בחפים מפשע, אין ולא יכול להיות הגיוני לצפות לפינוי של מיליון תושבים", כתב כסיף - וכמו התעלם מהעובדה שישראל, כצבא מוסרי ביותר, קרא לפינוי התושבים על מנת. להימנע דווקא מחפים מפשע.

"ישראל טובחת עכשיו קודם כל בחולים ובבעלי המוגבלות ובילדים. כל כך הרבה ילדים. די להרג שרק מרחיק מפיתרון!" הוא חתם.

זה לא הציוץ הראשון של כסיף מאז פרוץ המלחמה שבה גינה את ישראל, וגרם לכאורה לנזק הסברתי עצום למדיניות ישראל גם בעולם.

שעות קודם לכן שיתף קטע מראיון של פרופסור באוניברסיטה בניו ג'רזי וכתב - "פרופ' רז סגל, מומחה ללימודי שואה ורצח עם באוניברסיטת סטוקטון ניו ג'רזי, מסביר בפרוטרוט מדוע המתקפה על עזה תואמת באופן מובהק להגדרה שנתן האו"ם לג'נוסייד: "אם זהו לא מקרה מיוחד של כוונה לבצע רצח עם, אני לא יודע מה זה", הסביר. די לפשעי המלחמה!".

האירועים לזכרו של כהנא
האירועים לזכרו של כהנא

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר