תמיכה כלכלית 

אושר באוצר: מיליארד שקלים למשרתי המילואים

בסיכום בין שר הביטחון, יואב גלנט, צה״ל ושר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳ הוחלט כי יוקצו כמיליארד ש״ח למענקים והגדלת תשלומים למשרתי המילואים

יוני גבאי | כיכר השבת |
חיילים באימונים, השבוע (צילום: Michael Giladi/Flash90 )

בסיכום בין שר הביטחון, יואב גלנט, צה״ל ושר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳ הוחלט כי יוקצו כמיליארד שקלים למענקים והגדלת תשלומים למשרתי המילואים. הסיכום מתייחס לחיילים בשירות מילואים שגויסו בצו 8 החל מ-7.10 ולחיילים שהתנדבו לשירות מילואים והיא כוללת זכאויות בנוסף לאלו הניתנות לחיילי המילואים בשגרה.

במסגרת סל ההטבות שיובא לאישור הממשלה, יוענק למשרתי המילואים מענק חד פעמי בסך של עד 1,100 ש״ח, שנצבר החל מהיום השמיני למילואים ובאופן של 70 ש״ח ליום.

בנוסף, משרת שהוא הורה לילדים עד גיל 14 יקבל מענק נוסף של 2,000 ש״ח. המענק ינתן למי ששירת במלחמה שמונה ימים ומעלה.

כמו כן, הסכום המינימלי הישולם למשרתים ליום, הוגדל לתקופת המלחמה ב40% ויעמוד על 300 שקלים ליום, דבר המיטיב עם משרתים המשתכרים שכר נמוך או לא מועסקים. מדובר בתוספת של למעלה מ2,500 ש״ח עבור חודש מילואים.

צה״ל, משרד הביטחון ומשרד האוצר סיכמו כי תשלום תגמול המילואים עבור השירות במסגרת צו 8 ישולם מדי חודש באופן קבוע, ולא בסוף השירות.

התגמולים ישולמו, למשרתי מילואים עצמאים ולמי שאינם עובדים, לחשבון הבנק כפי שמדווח במערכות ביטוח לאומי באופן אוטומטי וללא צורך בהגשת תביעה.

תגמולי המילואים לעובדים שכירים ישולמו למעסיקים, למול הגשת תביעה ע״י המעסיק, ללא צורך בצירוף טופס 3010.

בנוסף, תוקם במשרד הביטחון קרן להוקרה, סיוע ותגמול עבור חיילים בשירות מילואים ששירתו במלחמה בהיקף של 70 מיליון שקלים. הקרן תטפל ותעניק סיוע למשרתי המילואים, בין היתר בגין נזקים כלכליים שנגרמו להם ולבני משפחתם בשל השתתפותם בלחימה. הקרן תטפל בבקשות על פי קריטריונים שיקבעו ותיתן מענה לחיילי מילואים שהם בעלי עסקים שהכנסתם נפגעה, סטודנטים, בעלי משפחות וחיילי מילואים שמרכז חייהם לא בישראל.

עוד במסגרת ההטבות יינתן פיצוי לחיילים שנאלצו לבטל טיסות וחופשות עקב השתתפותם בלחימה או עקב קריאתם לשירות מילואים בצו 8.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר