חוסר אחריות 

הפגנה להחזרת החטופים מול בית רוה"מ הפכה לאלימה - המשטרה מתגברת כוחות 

הפגנה להחזרת החטופים מול בית רוה"מ הפכה לאלימה ומשטרת ישראל נאלצה להקצות כוחות בטחון שוטף לטיפול במוחים שניסו להתקרב לבית רוה"מ ופרצו מחסומים (בארץ) 

קובי אטינגר | כיכר השבת |
"פרצו מספר מחסומים". מאות בהפגנה בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)

בשעות אלו (מוצ"ש) מתקיימת הפגנה מול בית ראש הממשלה עבור שחרור החטופים כאשר המפגינים קוראים קריאות בגנות הממשלה והעומד בראשה. המחאה שהפכה בשלב מסוים לאלימה מטופלת על ידי השוטרים במקום.

לפי הדיווח, המפגינים הצליחו להגיע למרחק של כמה מאות מטרים מבית ראש הממשלה שאינו שוהה שם בימים אלו. עוד עולה כי מחסום אחד בלבד הפריד בין המפגינים לבית רוה"מ כאשר השוטרים החליטו לפנות בכוח את המפגינים לאחר שפרצו את המחסומים.

בין מאות המוחים משתתפים גם מספר משפחות של חטופים הנמצאים בעזה, בין חלק מהמפגינים הניפו שלטים עליהם נכתב: "הדם שלהם על הידיים שלך".

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר במחאה פוליטית נגד הממשלה ומדיניות הממשלה, שהפכה להפרת סדר כשמוחים החלו לפרוץ מחסומי משטרה ולהתקרב לבית רה"מ, בניגוד להוראות השוטרים במקום ובניגוד לפסיקת בימ״ש בנושא המרחק המותר להפגין מול נבחרי ציבור. בעקבות התנהלות פסולה של חלק מהמוחים שבחרו להפר את הסדר ולהתעמת עם השוטרים, נאלצה המשטרה להקפיץ למקום כוחות משטרה גדולים שנלקחו ממשימות ביטחון שוטף בגזרות אחרות בירושלים".

"המחאה בשליטה, מפרי סדר נבלמו, והשוטרים פועלים במקום למניעת הפרת סדר והתפרעויות, אולם לצערנו במחאה יש כאלו שלא נשמעים להוראות השוטרים במקום ובוחרים להתעמת איתם ולהפר את הסדר- 3 מפרי סדר נעצרו. אנו קוראים למפגינים באשר הם להפגין כחוק, להישמע להוראות השוטרים ולא להפר את הסדר והחוק ולנקוט באלימות מכל סוג שהיא. משטרת ישראל מחבקת את המשפחות השכולות ומשפחות החטופים, מזדהה עם כאבם ותמשיך לאפשר להם את חופש הביטוי והמחאה. לצד זאת מחובתנו לשמור על החוק והסדר ולא לאפשר לגורמים שונים לנצל את כאב המשפחות במטרה להפר את הסדר ולפעול בניגוד לחוק".

"גם בימים אלו, משטרת ישראל תאפשר למשפחות להביע את זעקתם, תוך שמירה על חייהם ואבטחת המחאה. לצד זאת המשטרה תפעל למנוע מגורמים אחרים שינצלו את מחאת המשפחות בכדי להפר את החוק והסדר. אנו רואים בחומרה את הקריאות שנשמעו הערב במחאה לעבר שוטרים: 'איפה הייתם בכפר עזה', כשהמשטרה איבדה 58 שוטרים ושוטרות מבניה ובנותיה באותו הבוקר עם עשרות שוטרים שנפצעו בהגנה על תושבי עוטף עזה- שוטרים שפעלו בחירוף נפש אל מול מתקפת הטרור של מחבלי חמאס. אנו מצפים מכל מפגין לכבד גם את זכרם של אותם שורים ואת בני משפחותיהם השכולות".

"איבדו את הצפון". המפגינים ברחוב עזה (צילום: דוברות המשטרה)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר