כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
שר האוצר חתם על צו

מחיר הדלק לא יעלה - לפחות עד אמצע החודש | כל הפרטים

מחיר הדלק שהיה אמור לעלות בתחילת החודש הנוכחי - נבלם עד היום, והערב שר האוצר חתם שוב על צו עד אמצע החודש, שמחיר הדלק לא יעלה | כל הפרטים (חדשות, תחבורה)

דוד הכהן | כיכר השבת |
תחנת דלק | אילוסטרציה (צילום: Jamal Awad/Flash90)

בתחילת החודש, שר האוצר סמוטריץ' חתם על צו עד היום (ראשון) שמחיר הדלק שהיה אמור לעלות - לא יעלה, הערב חתם שר האוצר שוב, על צווים המאריכים את תוקף הפחתת המס על בנזין עד ה-16 בנובמבר 2023.

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', חתם על צווים המאריכים את תוקפן של הפחתות מס הבלו ומס הקניה המוטלים על בנזין. בהתאם לצווים שנחתמו, ההפחתה של 70 אגורות במחירו של ליטר בנזין לצרכן, לעומת מחירו ללא הפחתות מס, תוסיף לעמוד בתוקפה עד ה-16 בנובמבר 2023.

כתוצאה מכך, מחיר הדלק לא ישתנה ויוסיף לעמוד על 6.94 שקלים לליטר. עד למועד פקיעת הצווים יפעל משרד האוצר על מנת לאתר מקורות תקציביים שייאפשרו הפחתה עד סוף חודש נובמבר 2023.

על פי רשות המסים, מאז אפריל 2022, על רקע העלייה במחירי הדלק, חלות ברציפות הוראות שעה המפחיתות את מס הקניה ומס הבלו החלים על בנזין. ב-31 באוקטובר 2023 חתם שר האוצר על צווים המפחיתים מס הבלו ומס הקניה על בנזין במידה המביאה להפחתה של 70 אגורות במחירו של ליטר בנזין ביחס למחירו ללא הפחתות מסים.

"תוקפם של צווים אלה יפוג בחצות הלילה שבין ה-5 ל-6 בנובמבר והצווים שנחתמו היום נועדו להאריך את תוקפה של הפחתה זו ולמנוע את עליית מחירי הדלק", נמסר מרשות המסים.

מדוברות משרד האנרגיה והתשתיות נמסר: "לפני דקות ספורות קיבלנו ממשרד האוצר את הצו החתום המפחית את מרכיב הבלו במחירי הדלק לצרכנים, ולפיכך המחיר לצרכן בתחנה נשאר ללא שינוי. הצו מפחית את מרכיב הבלו בתוקף עד ל 16.11.2023. ככל שיוארך תוקף הצו – המחיר יישאר בעינו, ככל שישתנה, נעדכן בהתאם".

עוד נמסר: "מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה והתשתיות מעדכן כי המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.94 ש"ח לליטר, ללא שינוי מעדכון קודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 22 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מעדכון קודם".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר