מחדל בלתי נתפס

קצינה זוטרה הזהירה מתרחיש של חדירת מחבלי חמאס. מפקדיה ענו לה: "את מדמיינת" 

במהלך השנה האחרונה העריכה קצינה זוטרה ב-8200 כי מחבלי חמאס מתכננים אירוע של חדירת מחבלים לישראל, על סמך מידע מודיעיני גולמי. מפקדיה לא עשו דבר והשיבו לה: "את מדמינת" (ביטחון)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
חדירת מחבלי חמאס בבוקר שמחת תורה (צילום: Yousef Mohammed/FLASH90)

העדויות הבלתי נתפסות מהתקופה שקדמה למחדל שמחת תורה מוסיפות להיחשף. מתברר כי לפני הטבח הזהירה קצינה זוטרה ב-8200 מפני תכנון חדירה המוני של חמאס לישראל, אלא שמפקדיה זלזלו בה וענו לה: "את מדמיינת".

לפי הדיווח הערב (חמישי) בחדשות 12, הקצינה חיברה במהלך השנה האחרונה תסריט שאותו הרכיבה מפסיפס של מידע מודיעיני גולמי שהגיע לידיה, ולפי התסריט אמרה שישנו תכנון חמור של חמאס.

התכנון, שאליו התכוונה הקצינה הזוטרה, כלל חדירה המונית של מחבלי חמאס רבים לישראל. היא הודיעה על כך למפקדיה, אך אלה כאמור לא עשו דבר.

העדות הזו מתחברת לעדות נוספת, בשבוע שעבר, ולפיה מפקדים באוגדת עזה איימו על תצפיתניות שהתריעו מפני מתקפת חמאס כי אם יימשיכו להזהיר - יעמדו למשפט. כך חשף העיתונאי ירון אברהם ב'חדשות 12'.

לטענת התצפיתניות, הן סיפרו למפקדים שיש אימונים, חריגות והכנות סמוך לגבול. הן תיארו איך יותר ויותר אנשים שלא פקדו את האזור הזה פתאום מגיעים אליו ובעיקר שהן מזהות תכונה אחרת, כזו "שגרמה להן לצלצל בכל בפעמונים".

על פי הדיווח, התצפיתניות נפגשו עם מפקד בכיר בגזה ושיתפו אותו, אך במקום להקשיב, המפקד הבכיר בחר לאיים עליהן: "אני לא רוצה לשמוע עוד פעם על השטויות האלה. אם שוב תציקו עם הדברים האלה, אתן תעמדו למשפט".

עוד דווח ב'חדשות 12', כי תצפיתניות המשרתות סמוך לגבול ואיבדו חברות שנרצחו או נחטפו - לא מקבלות ליווי צמוד של פסיכולוגים מטעם הצבא. כמו כן, הוצבה בפניהן הדרישה: "או שתחזרו בתוך שבועיים לתפקיד, או שתחתמו ויתור ותעברו לתפקיד אחר".

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל ומפקדיו מלווים את כלל החיילים והחיילות שנכחו באירועי 7.10 באופן צמוד וברגישות. החיילים והחיילות מלווים על ידי גורמי מקצוע רפואיים ממערך בריאות הנפש, זאת בנוסף לקשר הרציף עם מפקדיהם אשר מהווים מעטפת ואוזן קשבת.

"חזרתן לתפקיד תיעשה בליווי בצורה הדרגתית, ברגישות ובהתאם למצבה של כל אחת. אין כל כוונה בנקיטת צעדים משמעתיים כנגדם. באם התקיימו שיחות המשקפות אחרת, הרי שהן מנוגדות להנחיות והם יטופלו בהתאם". 

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר