ישראל במלחמהישראל במלחמה
חיסל - ונורה למוות

בסוף כן: מצ"ח תשתתף בחקירת מות האזרח שחיסל מחבלים

לאחר שהוחלט שבצה"ל לא יחקרו את מי שירו באזרח שניטרל את המחבלים, דובר צה"ל הודיע על השתתפות המשטרה הצבאית בחקירת החיילים שהרגו את האזרח (חדשות)

| כיכר השבת |
(צילום: באדיבות המשפחה)

יובל דורון קסטלמן, בן 38 ממבשרת ציון, השתתף בחיסול המחבלים בפיגוע הירי הרצחני אתמול בכניסה לירושלים. הוא זוהה באופן שגוי כמחבל ונורה בידי חיילים שהשתתפו גם הם בנטרול המחבלים בזירה.

בניגוד להצהרה הראשונה של צה"ל כי המשטרה הצבאית החוקרת לא תשתתף בחקירת התקרית החריגה, הצהריים (שישי) הודיע דובר צה"ל כי מצ"ח יחקור את החיילים.

"בהמשך לפיגוע בירושלים, אתמול נפתחה חקירה על ידי משטרת ישראל ושב״כ. עם קבלת פרטי החקירה הראשוניים ולנוכח נסיבות האירוע הוחלט כי החקירה תתבצע בשיתוף המשטרה הצבאית החוקרת. צה״ל מביע צער על מותו של האזרח".

מדוברות המשטרה נמסר כי משטרת ישראל ושב״כ ממשיכים בחקירת הפיגוע שבו נוטרלו 2 מחבלים ע״י 2 חיילי צה״ל ואזרח חמוש נוסף יובל דורון קסטלמן ז״ל, שחתרו למגע ומנעו את המשך הפיגוע ומסע ההרג.

ממצאי החקירה עד כה מצביעים על כך שבמהלך הפיגוע, אחד מחיילי צה״ל זיהה והחשיד בשוגג את יובל ז״ל שפעל בגבורה ובאומץ לב לנטרול המחבלים - כמחבל שלישי.

אותו חייל ביצע גם לעברו ירי שהוביל לפציעתו הקשה ולמותו הטראגי הלילה.

לחקירה צורפו חוקרי משטרה צבאית.

חקירת הפיגוע נמשכת, במהלך היממה בוצעו מעצרים לצד המשך קידום הפעולות הנדרשות בהקשר של בתי המחבלים וחקירת קרוביהם לשלילת מעורבות כלשהי/סיוע למחבלים.

אנו משתתפים בצערם של בני משפחתו של יובל ז״ל שפעל בגבורה והציל חיים, ובצערם של משפחות יתר הנרצחים בפיגוע ומייחלים להחלמת הפצועים בהקדם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר