ישראל במלחמהישראל במלחמה
מחריד ומביש 

העיתונאי גדעון לוי בטורקיה: "העולם צריך לעצור את ישראל"

גדעון לוי נאם בטורקיה ויצא נגד פעולות ישראל בעזה. הוא אמר כי "אי אפשר להחזיק 2.3 מיליון אנשים בכלוב במשך 16 שנים, בישראל לא רואים כלום כי הם לא רוצים לראות" (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
גדעון לוי (תומר נויברג פלאש 90 )

עיתונאי 'הארץ' גדעון לוי השתתף היום (חמישי) בפורום TRT World 2023 באיסטנבול שבטורקיה שם הוא קרא להוביל להפסקת אש בין ישראל לחמאס.

לוי, העביר מסר ל'מעצמות הבינלאומיות' להיכנס לרצועת עזה ולהוביל להפסקת אש. לדבריו "חייבת להיות הפסקת אש במלחמה הנוכחית בהקדם האפשרי, וכמה מעצמות בינלאומיות צריכות להיכנס לעזה כדי שזה יקרה".

הוא הוסיף כי "אין לשים את התקשורת הישראלית וכלי תקשורת בינלאומיים באותה משוואה מבחינת האופן בו הם משקפים את הנעשה בעזה, אמר לוי. הוא ציין כי לעומת התקשורת בישראל, התקשורת הבינלאומית פרסמה תמונות של ההרס בעזה לכלל העולם, והדגיש כי הם פעלו בהגינות בעניין זה. בדבריו הוא הדגיש - כולם צריכים לראות מה קורה בעזה".

"זו החובה של כל אחד בעולם לראות כיום ילדים פצועים, לראות די רחוב, לראות גופות חסרות חיים, לראות בתי חולים. כולם צריכים לראות את זה", אמר.

הוא גם התייחס לאופי הסיקור של גופי התקשורת בישראל ואמר כי "אני לא יכול להגיד את אותו הדבר לגבי התקשורת הישראלית, שהסתירה באופן שיטתי, מכוון ומרצון את המתרחש מהצופים והקוראים הישראלים".

בנוסף, הפנה את תשומת הלב לקושי להגיע לפתרון שלום וארוך טווח בעזה והדגיש כי המצור על עזה חייב להסתיים: "אי אפשר להחזיק 2.3 מיליון בני אדם בכלוב למשך 16 שנים. זה חייב להסתיים כבר עכשיו. אני לא משלם את המחיר באופן אישי, תושבי עזה הם שמשלמים את המחיר".

"טורקיה היא דוגמה טובה מאוד לצורך בשחקנים אזוריים וגלובליים", אמר בנוגע לעזרת מעצמות בעולם להפסקת הלחימה. "אני חושב שהפורום הזה הוא אחת הדוגמאות להפיכתה של טורקיה לשחקן בינלאומי", הוסיף.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר