התפתחות משפטית 

החטופה ששוחררה תובעת את ה'צלב האדום'; "מתעלמים מהחטופים"

בתקופה שבה הייתה רז בן עמי בשבי החמאס ניסתה משפחתה להעביר לה תרופות להן היא זקוקה, דרך ארגון הסיוע הבינלאומי 'הצלב האדום' - שלא נענה לבקשתם. התביעה הוגשה בשמה ובשם בעלה אוהד, שעדיין חטוף בעזה, באמצעות ארגון 'שורת הדין' (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
בתם של רז ואוהד בן עמי בכנס למען שחרור החטופים (צילום: מרים אלסטר/פלאש 90)

בני הזוג רז ואוהד בן עמי נחטפו מביתם בקיבוץ בארי ביום הטבח הנורא בשבת שמחת תורה, והוחזקו בעזה בנפרד. אוהד (55) נמצא עדיין בשבי, רז (57) שוחררה אחרי 57 ימים

לדבריה, היא הוחזקה בתנאים לא אנושיים ובריאותה הידרדרה מאחר שלא קיבלה את התרופה לה היא זקוקה עקב מחלה. במהלך התקופה בה שהתה בשבי האכזרי התחננו בני משפחתה בפני אנשי הצלב האדום בישראל, גרמניה וארה"ב שינסו להעביר לה את התרופה - אך נדחו באדישות.

בימים אלו, ארגון 'שורת הדין', - הפועל רבות באופן משפטי נגד ארגוני טרור וכאלו פועלים נגד מדינת ישראל - הגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעה בשמם של רז ואוהד בן עמי ובני משפחותיהם נגד הוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRCׂ). התביעה מאשימה את הצלב האדום שלא פעל למימוש הזכות הבינלאומית המוענקת לו כדי לבקר את החטופים הישראלים המוחזקים בעזה, לא הבטיח את שלומם ולא פעל לשחרורם. כך דווח היום (חמישי) בYent

רז בן עמי בסרטון מרגש על השבי (צילום: מטה משפחות החטופים)

בסרטון מרגש אחרי שחוה מהשבי שיתפה רז בן עמי: "הייתי בעזה והשפילו אותנו. המחבלים אמרו לי: "אין יותר את התרופה שלך". אני בטוחה שיש חטופים נוספים שהם חולים ולא מקבלים את התרופות שלהם"

"מבחינת אוכל, מדובר על ארוחה אחת ביום. אין דבר כזה מקלחת – אלא רק מים קרים ששפכנו על עצמנו. בשירותים לא הייתה אפשרות להוריד את המים מה שמוביל למחלות נוראיות"

"השפילו אותי שאני מלוכלכת והם נקיים. לא נתנו לנו לשבת על הספה שלהם כי אנחנו היינו מלוכלכים. זו השפלה יום יומית, מנטלית ופיזית. אני לא חושבת שאף ישראלי שנמצא שם צריך לעבור את ההשפלות האלו. זה לא מגיע לנו.״

לפי כתב התביעה שהוגש בימים אלו , "התפקידים והסמכויות של הוועד הבינלאומי של הצלב האדום לא מקנים לו רק זכויות, אלא גם נושאים איתם אחריות לפעול במקרים כמו אצל החטופים הישראלים - ולמרות זאת, הוא לא פעל כפי שמצופה ממנו באופן סביר"

בנוסף הוזכר כי "אנשי הארגון החלו להתערב באופן פעיל רק שבועות אחרי החטיפה, ואיבדו זמן יקר. הם לא נהגו בכבוד הראוי למשפחות החטופים, לא ניסו להעביר את התרופות הנדרשות לחטופים - גם כאשר הן סופקו לנציגי הארגון - ולא פעלו בתקיפות כדי לבקר את החטופים - גם כאשר הוסכם על כך בעסקת שחרור החטופים בין ישראל לחמאס"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר