חיזוק הביטחון האישי

תחנת שיטור קהילתי הוקמה בשכונה החרדית בירושלים

בחלוף תשע שנים ובמרחק עשרות מטרים בודדים מבית הכנסת בו אירע פיגוע ירי בו נרצחו חמישה אזרחים והשוטר רס"מ זידאן סייף ז"ל, נחנכה היום נקודת שיטור קהילתי חרדי בשכונת הר נוף בירושלים (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
(צילום: דוברות המשטרה)

היום (חמישי) נחנכה נקודת שיטור קהילתי חרדי בשכונת הר נוף בירושלים, במעמד ראש העיר ירושלים מר משה לאון, סגן מפקד מחוז ירושלים תנ"צ אמיר ארזני, מפקד מרחב ציון תנ"צ רונן עובדיה, מפקד תחנת מוריה נצ"מ שלומי בכר, יו"ר המנהל הקהילתי הר נוף הרב מנחם שוורץ ומכובדים נוספים.

נקודת השיטור הקהילתית הר נוף בראשה יעמוד השוטר רס"מ שי כהן, מעניקה מענה ושירותי משטרה לכ-25 אלף תושבי ותושבות השכונה ובין היתר, תשמש כמרכז ההפעלה של המשמר השכונתי להגברת הביטחון.

בטקס המרגש שנערך היום בצהריים, כאמור, נחנכה נקודת השיטור הקהילתי השכונתית במעמד ראש העיר ירושלים, סגן מפקד המחוז וסגל הפיקוד הבכיר, שוטרות ושוטרים, יו"ר המנהל השכונתי ומכובדים נוספים, ולאחר טקס גזירת הסרט וקביעת מזוזה בברכת- "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה", נישאו דברי ברכה מפי חלקם של הנוכחים.

ראש העיר ירושלים, מר משה לאון, אמר: "אנו נמצאים בתקופה מאוד קשה, תקופה של חשבון נפש. איך אנחנו דואגים שהחיים השוטפים לא יפתיעו אותנו, הפתיעו אותנו באותו בוקר בפיגוע שהתרחש בבית כנסת הסמוך לכאן מפתיעים אותנו בפיגועים והפתיעו אותנו גם בשמחת תורה. יש לנו כח משטרה, אני חייב לציין לשבח את משטרת מחוז ירושלים, זכינו במחוז הטוב ביותר. יוזמה כזאת להקים פה בהר נוף בשכונה שהיא כמו עיר קטנה, נקודת שיטור שהיא תהיה ביחד- גם שוטר קהילתי וגם מתנדבים, זה נותן הרתעה. תוך חודשיים הקמנו 25 כיתות כוננות בירושלים בהן כ-400 מתנדבים שמסייעים למשטרה בשמירת הביטחון של התושבים".

מפקד מרחב ציון, תנ"צ רונן עובדיה, אמר: "אנו זוכים לחנוך את המבנה לאחר שנים של פעילות ועשייה משותפת להקמתו, שהבשילה לכך כיום. דבר זה מסמל דרך חדשה ומחוזקת שעתידה לתת שירות וחיזוק ביטחונם האישי של תושבי הר נוף והסביבה. מי ייתן, ומשכננו החדש יוליכנו לדרך חדשה, בטוחה ומחוזקת".

מפקד תחנת מוריה, נצ"מ שלומי בכר, אמר: "כמפקד תחנת מוריה, אני רואה חשיבות רבה בהקמה ובפתיחה של מרכז השיטור הקהילתי שיפעל למען התושבים וייתן מענה לאתגרי התקופה וכן ישפר את השירות תוך צמצום תופעות פשיעה באזור. במעמד זה, חשוב להזכיר את האירוע הקשה שחווינו בבוקרו של תאריך כ"ה חשוון תשע"ה, כאשר שני מחבלים חמושים חדרו לבית הכנסת של קהילת "בני תורה" הסמוך. בית הכנסת היה באותה עת מלא במתפללים, דקרו, ירו והצליחו לצערנו לפגוע ולרצוח חמישה מתפללים. בפיגוע זה, נרצח גם השוטר רס"מ זידאן סייף ז"ל ששירת כסייר תנועה. זידאן היה מהראשונים שהגיע לזירת הפיגוע, שלף את נשקו ובאומץ לב בלתי נתפס, הסתער על המחבלים בחירוף נפש על מנת להגן על האזרחים והקריב את חייו למען ביטחון המדינה בגבורה ובאומץ לב. אנו מתפללים לחזרתם של החטופים ומאחלים החלמה מהירה לפצועים. "הלא ציויתיך חזק ואמץ אל תערץ ואל תחת כי עמך ה' אלוהיך בכל אשר תלך"".

יו"ר המינהל הקהילתי מנחם שוורץ עם ראה"ע ליאון בקביעת מזוזה (צילום: דוברות משטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר