יוקר הנסיעה

חוסר ההחלטה במשרד האוצר הוביל לזינוק משמעותי במחיר הדלק

משרד האוצר טרם העביר החלטה למרד האנרגיה והתשתיות האם בכוונתו להמשיך לסבסד את מחירי הדלק ובעקבות כך מחיר הבנזין זינק היום ב 28 אגורות לליטר ויעמוד על 7.22, בשירות מלא המחר גבוה ב-22 אגורות נוספות (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
עומס בכניסה לתחנת דלק רגע לפני עליית המחירים (צילום: Photo by Jamal Awad/Flash90)

אחרי יציבות במחירי הדלק שנמשכה זמן רב הודות לצו הבלו עליו חתם שר האוצר סמוטריץ' ואף האריך אותו מספר פעמים מתאריך התפוגה המקורי, הלילה (בין ראשון לשני) בחצות עלה מחיר הדלק ב-28 אגורות לליטר - ומדובר על עלייה של כ-4% בחודש. הדיווח על ההתייקרות פורסם בשעות הערב המאוחרות, לאחר שמשרד האנרגיה והתשתיות לא קיבל עדכון ממשר האוצר האם בכוונתו של השר להאריך שוב את הצו להורדת המחירים.

יוזכר כי הצו להפחתת המחירים נחתם בתקופה האחרונה לראשונה בידי שר האוצר דאז אביגדור ליברמן לפני שנה ותשעה חודשים, והמשמעות המיידית היתה הוזלה של חצי שקל לליטר.

כעת עם הפסקת הארכת הצו - המחירים התעדכנו למחיר הרשמי של הדלק מה שמן הסתם עשוי להוביל לעליית מחירים רחה יותר בענפים רבים במשק המבוססים על הוצאות שילוח ודלק.

מהיום ואם לא יהיה שינוי נוסף התלוי בהחלטת שר האוצר, יעמוד המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת בשירות עצמי על 7.22 שקלים לליטר - עלייה של 28 אגורות מהעדכון הקודם. באילת יהיה המחיר 6.17 שקלים לליטר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר