הדיונים מתחדשים

מקורבו של נתניהו העיד בתיק 4000: "נפגשתי עם מנכ"ל yes ולא דיווחתי לרה"מ"

הראל לוקר שכיהן בעבר כמנכ"ל משרד רה"מ מוסר הבוקר עדות בבית המשפט המחוזי בירושלים, במסגרת פרשת וואלה-בזק | במסגרת תפקידו השפיע רבות בתחום התקשורת (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
הראל לוקר (צילום: Photo by Nati Shohat/FLASH90)

גם בימי המלחמה נמשכים הדיונים בתיק 4000 בו נאשם ראש הממשלה נתניהו בין היתר בחשד לשוחד, סעיף שהיה נתון לפרשנות משפטית ענפה והשופטים אף פנו לצדדים בהצעה לוותר על האישום בסעיף זה מחמת חולשת הראיות.

לפני כחודש הודיע בית המשפט על צמצום הדיונים בתיק 4000 בו מואשם ראש הממשלה בנימין נתניהו והורה על קיום דיונים פעמיים בשבוע במקום 3 או 4 דיונים בשבוע, זאת בעקבות דבריו של עו"ד עמית חדד, המשמש כפרקליטו של ראש הממשלה בתיק 4000, לפיהם ראש הממשלה עסוק בלחימה ואינו פנוי לדיוני בית המשפט.

במהלך העדויות היום, מעיד מי שכיהן כמנכ"ל משרד רה"מ בשנים 2011-2015 ונחשב לאיש אמונו של נתניהו, הראל לוקר, (היום לוקר הוא יו״ר דירקטוריון פז ובעל משרד עו״ד) שנשאל בעיקר על סוגיית יחסיו של ראש הממשלה עם שאול אלוביץ'.

בין השאר הוא נשאל האם שוחח עם נתניהו על עסקת בזק - יס והאם נתניהו ביקש ממנו לקדם את הנושא. בחקירה הנגדית כמובן יתמקדו בטענות שלו ללחצים פסולים שהופעלו עליו בכל מיני דרכים.

לפי הדיווח באתר 'מעריב' , עו"ד ניצן וולקן מהפרקליטות חוקרת בחקירה ראשית את לוקר: "ספר על עבודתך כמנכ״ל משרד רה״מ".

לוקר: "מנכ״ל משרד רה״מ זה המנהל שמתכלל את עבודת רה״מ. משרד ראש הממשלה זה משרד מאד מורכב, זה הלב הפועל של הממשלה. יש הרבה גורמים בממשלה, יש מזכיר הממשלה שבתקופתי היו אביחי מנדלבליט וצביקה האוזר. יש ראש לשכה, יש המון גורמים במשרד יועצת משפטית, מל״ל יעקב עמידרור ואחר כך יוסי כהן".

עו"ד וולקן: "עד כמה נפגשת עם גורמים מהסקטור הפרטי"?

לוקר: "בתפקיד מנכ״ל משרד רה״מ גורמים פרטיים לא עניינו אותי, נדיר שאני אפגש איתם, זה לא חריג כי יכולים לצוץ כל מיני דברים. יכולות לצוץ הרבה בעיות, הרבה אנשים יכולים לעניין את מנכ״ל משרד רה״מ. זה לא שכיח, זאת לא האג׳נדה שלי אבל זה יכול לקרות".

עו"ד וולקן: "עד כמה פעלת לפי בקשות של גורמים פרטיים"?

לוקר: "אם אתה רוצה לשקם את עוטף עזה אז פגישות עם גורמים מקצועיים לא עניינו אותי וזה לא קרה הרבה. התפקיד בסוף כולל הרבה גורמי מקצוע ממשלתיים.

עו"ד וולקן: "האם התקיימו פגישות בינך לבין מנכ״ל יס דאז"?

לוקר: "אני זוכר שהייתה פגישה כזאת כפי שאמרתי בעדות (במשטרה, ב״א) מי שארגן את הפגישה הוא סמנכ״ל שלי, אני לא זוכר מה היה כי זה לא מעניין אותי בפגישה הזאת מה היה. ממש אין לי זיכרון. צריך להבין שאני מדבר על כמעט ארבע שנים של עבודה מאומצת ואם זה לא נושא בטיפול ממש קשה לי לזכור".

עו"ד וולקן: "האם שוחחת עם מר נתניהו על הפגישה שלך עם מנכ״ל יס מר רון איילון"?

לוקר: "ממש לא".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר