"לא נסכים לחיות כך"

מבלי שהופעלה אזעקה: טיל נ"ט פגע פגיעה ישירה בשלומי

שני טילי נ"ט של חיזבאללה נפלו הבוקר בשלומי - מבלי שהופעלה התרעה ונגרם נזק לבניינים | ראש המועצה: "זהו אירוע חמור מאד ובנס לא נגרם נזק פיזי לתושבים" (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
הפגיעה היוםב שלומי (צילום: דוברות שלומי)

במועצת שלומי עדכנו לפני דקות ספורות (שלישי), כי מוקדם יותר היום נפלו ביישוב שני טילי נ"ט ונגרם נזק.

על פי ההודעה, טיל אחד התפוצץ ליד בנין קומות הנזק קטן לרכוש. יש לציין כי האזעקה איננה פועלת מול טילי נ״ט ולכן היא לא הופעלה הבוקר.

ראש המועצה גבי נעמן מסר: "זהו אירוע חמור מאד ובנס לא נגרם נזק פיזי לתושבים. הירי הבוקר ממחיש את הסכנה הרבה במצב הנוכחי לתושבי שלומי. אנו לא נסכים לחיות במצב זה בשום אופן".

בתוך כך, מזכיר ארגון מגדלי העופות, מוטי אלקבץ ולולן בעצמו ממושב ספסופה אומר היום: ״המצב של הלולנים במושבים סמוכי הגדר קטסטרופלי, המגדלים אובדי עצות״.

אלקבץ מסביר: ״מתחילת המלחמה אנו פונים שוב ושוב ומתריעים על סכנת החיים של הלולנים אשר מגדלים תרנגולות במושבים סמוכי הגדר תוך כדי סיכון ממשי של חייהם. אין לנו תשובות ברורות לגבי הפיצויים שישולמו למגדלים ולגבי אופן פינוי עופות בלולים שנסגרו כתוצאה מפגיעה ישירה. אלפי תרנגולות בסכנת הרעבה כתוצאה מכך שמגדלי ההטלה לא יכולים להגיע ללולים שנפגעו ישירות ולתקנם וקיים צו אלוף המונע מהם מלהיכנס. בנוסף לפעמים קיימת אי בהירות בנוגע לפרשנות צו האלוף האם הוא מתיר או לא מתיר להיכנס ובכך הלולן מסכן עוד יותר את חייו בשביל לשמור על הפרנסה שלו ועל עתידו״.

אלקבץ מדגיש: ״אנחנו אוהבים את התרנגולות שלנו. אבל אני מבין את החקלאים אשר חוששים לחייהם. רשות המיסים לא נותנת מענה מיידי וזמני לפיצויים עבורם ובכך נאלצים להמשיך לעבוד תחת זכוכית המגדלת של החיזבאללה בלולים שלהם. מה שבסך הכל אנחנו מבקשים הוא מסלול ירוק לחקלאים בישובים צמודי גדר בלבד כפי שהיה קיים במתווה במלחמת לבנון השניה ב-2006 ולהתאימו למלחמה הנוכחית. זה פשוט מחדל של המדינה שמסכנת את חיי הלולנים על חשבון חוסר מענה לפיצויים עבורם״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות