דרש מהרמטכ"ל גישה ישירה?

מבקר המדינה תוקף: "פורסמו טענות שגויות עלי. זו האמת"

מוקדם יותר היום פורסם, כי מבקר המדינה מתניהו אנגלמן פתח בבדיקה יסודית של הדרגים המדיניים והצבאיים בכל מה שקשור להתנהלות לפני הטבח בשבת שמחת-תורה. כעת הוא מציג את עמדתו (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
מבקר המדינה מסייר ביישובי קו התפר סמוך לירושלים

מוקדם יותר היום (חמישי) דווח כי מבקר המדינה אנגלמן, דורש מהרמטכ"ל גישה ישירה לעשרות מסמכים בשורה ארוכה של תחומים ביניהם נושא הקשר בין הצבא לממשלה. אנגלמן, כך נטען דרש מהרמטכ"ל גישה ישירה לעשרות מסמכים בשורה ארוכה של תחומים ביניהם נושא הקשר בין הצבא לממשלה. המבקר הגיב כעת וטוען: "נוכח חצאי אמיתות וטענות שגויות המופצות לתקשורת נבקש להבהיר את האמת כהווייתה.

לדברי המבקר: "בהמשך להודעתו לציבור של מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, על התחלת הביקורת על המחדלים שקדמו לטבח שמחת תורה, 7.10, יצא בימים האחרונים מכתב ההודעה על תחילתה של מלאכת הביקורת לכלל הדרגים - ראש הממשלה, השרים הרלוונטיים, וכן לגורמים הרלוונטיים לעבודת הקבינט המדיני-ביטחוני, הקבינט הכלכלי-חברתי, לגורמי צה"ל והמערכת הממשלתית. איש לא יהיה חסין מביקורת עמוקה ונוקבת, הן בדרג המדיני, הן בדרג הצבאי והן בדרג האזרחי."

לדברי המבקר: "בנוסף, המבקר כבר הבהיר כי ככל שתוקם ועדת חקירה ייקבעו גבולות גזרה ביחס לנושאים שייבדקו. ובכל מקרה יצוין כי הביקורת אינה מאיינת כלל וכלל הקמת ועדת חקירה ממלכתית. ההיפך הוא הנכון: חוק מבקר המדינה מאפשר למנות ועדת חקירה על בסיס דוחות של המבקר. ביצוע ביקורת נוקבת ומקיפה בעת הזו על כלל הדרגים היא חובתנו המוסרית לנרצחים, לחטופים ולכלל אזרחי ישראל".

עוד נטען בהודעה מטעם משרד המבקר: "מבקר המדינה אנגלמן ירד לשטח מהיום הראשון מפרוץ המלחמה ומתח ביקורת נוקבת על הממשלה, כולל הוצאת מכתב לראש הממשלה המפרט את כלל הכשלים והמחדלים שהוא ראה בסיורים הרבים אותם קיים. כאמור, הביקורת תבחן את פעילות כלל הדרגים - המדיני, הצבאי והאזרחי, לרבות היבטים של אחריות אישית. המבקר הדגיש כי הביקורת תיגע בכל רבדי הכשלים והליקויים לפני ה-7.10, במהלך יום הטבח ואחריו. הביקורת המיידית שהחל בה משרד מבקר המדינה נוגעת בכל הסוגיות האזרחיות ובחלק מהנושאים הביטחוניים, כמו כיתות הכוננות ועוד".

לסיום נכתב: "כפי שהמבקר שב והבהיר, ביקורות על הכשלים שקדמו לטבח ה-7.10 ופעילות הצבא באותו יום ולאחר מכן יתבצעו בהתאם להתפתחות המלחמה. זאת על מנת לאפשר לצה"ל להתמקד בלחימה בעת הזו ולפעול עד לניצחון על האויב. כל אמירה אחרת הינה חסרת כל שחר. צר לנו שבעלי אינטרס מבקשים לפגום במעמדה ובסמכותה של ביקורת המדינה, אך משרד המבקר לא יירתע ויקיים ביקורת שורשית ונוקבת בלי שאיש יהיה חסין מפניה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר