בעקבות המלחמה

בשורה: מעל מיליארד שקלים תוספת למשרד הרווחה בשנה הבאה 

מנהל מוגבלויות – יקבל תוספת אדירה של 430 מיליון שקלים לצורך פיתוח והרחבה של שירותים לאנשים עם מוגבלות | 30 מיליון שקלים יוקצו לטיפול בצעירים ונוער בסיכון ובהתמכרויות (חדשות בארץ)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
שר הרווחה יעקב מרגי (צילום: דוברות הכנסת)

בעקבות אישור התקציב לשנת 2024, משרד הרווחה הודיע באופן רשמי על תוספת של יותר ממיליארד שקלים לתקציב המשרד לשנה הבאה, עשרות מיליוני שקלים יתווספו לשיקום הקהילות שנפגעו במלחמה, הגדלת התמיכה במשפחות בעוני, נוער בסיכון ועוד. החלק הגדול ביותר בסך 430 מיליון יתווסף לפיתוח שירותים לאנשים עם מוגבלות.

על פי ההסכמות:

מנהל שירותים חברתיים ואישיים יזכה לתוספת של 125 מיליון שקלים לשיקום קהילות שנפגעו במלחמה, חוסן קהילתי, הגדלת התמיכה במשפחות בעוני, לחיזוק המענים לאלימות במשפחה ועוד.

מינהל של"ם (שיקום, ליווי ומניעה) יקבל תוספת של 30 מיליון שקלים לטיפול בצעירים ונוער בסיכון ובהתמכרויות. כמו כן, תקבל התכנית הבין משרדית לטיפול בילדים ובבני נוער בסיכון בהובלת משרד הרווחה תוספת של 10 מיליון שקלים נוספים.

מינהל אזרחים ותיקים יקבל תוספת של 45 מיליון שקלים להגדלה והרחבה של שירותי קהילה לאזרחים ותיקים למניעת בדידות ודחיקת גיל התלות.

מינהל מוגבלויות – יקבל את התוספת הגדולה ביותר של 430 מיליון שקלים לצורך פיתוח והרחבה של שירותים בקהילה לאנשים עם מוגבלות במסגרת חוק שירותי רווחה לאנשים עם מוגבלות ותהליך המעבר של דיירים ממעונות לדיור בקהילה.

רשויות מקומיות - יזכו לתוספת תקציב לצורך תקני עו"ס בדגש על רשויות העוטף, והרשויות שקלטו מפונים

שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי אמר לאחר אישור התקציב: "לצד ההכרח בהגדלה משמעותית של תקציב הביטחון, הממשלה קיבלה את עמדתנו ששירותי רווחה חשובים גם הם לחוסן ולביטחון של האוכלוסייה ובמיוחד לאור האתגרים שעמם אנו מתמודדים"

מנכ"ל משרד הרווחה ינון אהרוני: "התוספות התקציביות שלהן יזכה המשרד יאפשרו לו להוציא לפועל את תכניות עבודה לשנת 2024 כשהן מחוזקות בתוספות תקנים ותקציבי פעילות לאור הצרכים שהתעוררו מאז פרוץ המלחמה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר