אחרי שנפצע קשה • מרגש

עידן עמדי השתחרר; "עומד כאן בנס, נאבק בגעגועים על חבריי שנפלו. עוד אשוב לשיר ולשחק" | צפו

הזמר והשחקן הישראלי עידן עמדי, נפצע באורח קשה בקרבות בעזה וסיפור פציעתו היה לכותרות ראשיות ברחבי העולם, היום, בחסדי שמיים, הוא השתחרר מבית החולים וסיפר על פציעתו ועל התכנונים לעתיד | צפו (חדשות בארץ)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
עידן עמדי, במסיבת העיתונאים היום (צילום: כאן חדשות)

אחרי מספר שבועות בהם הזמר והשחקן המוכר עידן עמדי, היה מאושפז בבית החולים, היום (חמישי) הוא השתחרר וכינס מסיבת עיתונאים, בה הוא סיפר על הפציעה, ההחלמה והבטיח שיחזור לשיר ולהילחם.

עמדי שנפצע כזכור קשה בעזה, השתחרר משיבא היום לתהליך שיקום ארוך אותו הוא יעבור בביתו.

"הגעתי לבית החולים", פתח עמדי ואמר: "שרוף ומפויח, מונשם ומורדם. הייתי בלתי ניתן לזיהוי. על הצמיד שלי נכתב אלמוני בן 22. מצטער שלא עמדתי במשימתי כמפקד, הכאב הזה ילווה אותי כאות קין. בפניי שיקום ארוך, נפצעתי קשה. עצם זה שאני עומד כאן היום זה נס. רסיס שחדר לגופי מהגרון, לא פגע בנס בחוט השדרה או בעורק חיוני".

עידן עמדי, במסיבת העיתונאים היום | צפו (צילום: כאן חדשות)

"תאפשרו לי", ביקש הזמר הפופולרי, "כמה חודשים של שקט. אני מבין את הסקרנות, עוד אגולל את הסיפור המלא, אבל בשלב הזה משפחתי ואני צריכים להתעסק בשיקום ובאתגרים שניצבים בפניי. גופי ונפשי נפגעו, אבל רוחי חזקה מאי פעם. אשוב ליצור, אשוב לשיר, אשוב לשחק. אני גם אשוב להילחם אם אלוהים ישאיר לי כוח, אמא אל תכעסי. הרוח שלי חזקה בזכות עם ישראל שעטף אותי בתפילות ובאהבה, קיבלתי אלפי הודעות, מכתבים, ביקורים ושיחות".

עמדי הוסיף ואמר: "זה לא מובן מאליו. ייקח לי זמן לעכל ולהכיל את כמות האהבה שקיבלתי. תודה רבה לכולכם. אני רוצה להודות למשפחה שלי ולחבריי, אולי יום אחד אוכל להשיב לכם על החסד והנתינה. לימדתם אותי מהי חברות אמת. ילדיי - אתם הכוח שלי לקום כל בוקר להתחזק. לאשתי מרים, האמזונה שלי, אני אוהב אותך. את אבן נדירה שקיבלתי בחיים האלה במתנה. אני מצטער שהדאגתי אותך, ידעת שהתחתנת עם משוגע. יש לי זמן לפצות אותך על הכאב״.

עמדי סיפר על התקרית בה הוא נפצע: "התחלנו מבצע חשוב וערכי. איני יודע מה כבר התפרסם. במשך שבועיים עסקנו בחקר המנהרות במחנות המרכז ברצועה. הדברים שמצאנו שם הדירו שינה מעינינו. היקף המנהרות והאמל"ח שנמצא שם".

"שניים מתוך ההרוגים", הוסיף עמדי בכאב: "היו לוחמים וחברים בצוות שלי גבריאל בלום ועקיבא יסנסקי. גברי היה לוחם מקצועי אדם חזק שפעל בשקט ומקצועיות. זכיתי להכיר אותו במלחמה ולהילחם לצידו".

"עקיבוש", אמר עמדי נרגשות, "עקיבא ואני מכירים מגיל 19. התקבלו יחד לצוות הסיור, הוכשרנו יחד, לחמנו יחד, מעופרת יצוקה דרך צוק איתן. איך אוכל להיפרד ממך? כבר כמה ימים שאני נאבק בגעגועים אליך שמפלחים לי את הלב. הלוחם הכי ידען ומקצוען חזק טוב לב. חלף חד פעמי ששמו הלך לפניו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות