ההפגנות נגד הסיוע

קרוב משפחה של אחד החטופים נשכב על הארץ | צה"ל הודיע: המקום שטח סגור

למרות ניסיונות של המשטרה הפעם למנוע את המעבר, הגיעו גם הבוקר מפגינים לחסום את תנועת משאיות הסיוע לעזה | מפקד פיקוד הדרום חתם הלילה על הרחבת צו השטח הצבאי הסגור במרחב המעבר (צבא)

דוד הכהן | כיכר השבת |
ההפגנות במעבר כרם שלום (צילום: צו 9)

אחרי הליכה ארוכה בשדות והתגברות על מחסומים רבים לאורך כל הדרך - הגיעו גם הבוקר (ראשון) מאות פעילי תנועת צו 9 מכל רחבי הארץ ובני משפחות החטופים למעבר כרם שלום.

החל מסביבות השעה עשר בבוקר נחסם המעבר לתנועה ואף משאית אספקה אחת לחמאס לא עברה. "אף סיוע לא עובר עד שאחרון החטופים חוזר", מסרו בתנועת 'צו 9', ממארגני המחאה.

"גאים בעם הזה, חילונים דתיים, מימין ומשמאל, מהעיר הכפר והקיבוץ שנמצאים איתנו היום ובכל יום. ממשיכים בנחישות עד שובם של כלל החטופים הביתה", הם הוסיפו.

במהלך ההפגנות היום, לחסימת הסיוע ההומניטרי לעזה, נשכב בן של אחד ממשפחות החטופים על הרצפה במחסום כרם שלום וניסה למנוע בגופו מעבר אספקה לחמאס.

החסימה בכרם שלום (צילום: צו 9)

בתוך כך, הלילה חתם מפקד פיקוד הדרום בצה"ל, בהתאם להערכת המצב, על הרחבת צו השטח הצבאי הסגור במרחב מעבר כרם שלום. לפי הצו לא תתאפשר כניסה לאזור.

היום כוחות של המשטרה וצה"ל ניסו למנוע מהמפגינים להגיע לכרם שלום. זאת בניגוד לימים הקודמים שבהם אפשרו זאת. הפעם הדבר נמנע בצל הלחץ האמריקני לאפשר לעזה סיוע רציף. יחד עם זאת כאמור הצליחו המפגינים להגיע למעבר וסגרו אותו.

בשבוע שעבר, חסימת כרם שלום בידי המשפחות הועילה לכך שנבלמה באופן דרמטי תנועת המשאיות לאזור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר