רמת האיומים ירדה

לאחר כמעט שנה: הוסרה האבטחה לחלק משרי ממשלה 

המאבטחים של יחידת מגן בשב"כ הפסיקו לאבטח מספר שרים בממשלה, זאת לאחר עשרה חודשים בהם הם ליוו אותם לכל מקום על רקע האיומים כלפיהם בעקבות החקיקה המשפטית (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מאבטחי ראש הממשלה בפעולה (צילום: Keren Freeman/Flash90)

עשרה חודשים לאחר שיחידת מגן בשב"כ החלה לאבטח מספר שרים בממשלה על רקע האיומים שנשמעו כלפיהם בעקבות החקיקה המשפטית - המאבטחים הפסיקו את עבודתם לאחר שהצורך לאבטח אותם פחת באופן משמעותי.

יחידת מגן היא יחידה ממלכתית לאבטחת שרים במשרד ראש הממשלה. משימות היחידה הן אבטחת שרי ממשלת ישראל והנהלת היחידה היא זו שהחליטה לסיים את משימת האבטחה על השרים , כך לפי הדיווח ב'ידיעות אחרונות'

גורמים ביחידה מסרו ל'ידיעות' כי האבטחה הוסרה משתי סיבות מרכזיות: לאחר שהמחאות נגד החקיקה המשפטית הסתיימו בתקופת הלחמה פסו האיומים וירד הצורך באבטחה נוספת, וגם בעקבות מחסור בכוח אדם מאחר שהרבה מאבטחים נמצאים בשירות מילואים פעיל ביחידות קרביות.

בן גביר מוקף מאבטחים (צילום: Photo by Chaim Goldberg/Flash90)

עם זאת, יודגש כי שרים המתגוררים בישובי איו"ש או שרים שרמת האיומים עליהם חריגה כמו בן גביר ולוין ימשיו ליהנות משירותי אבטחה של היחידה.

אחת השרים שהאבטחה עליהם הוסרה היא עידית סילמן שכזכור מעורבת בפרשיה פחות נעימה לאחר שלפי החשד הותקפה בבוטות וגסות ע"י תושבת רחובות שסטרה לה במחאה נגד הממשלה

חלק מהשרים הביעו זעם על הפסקת האבטחה בעת הזו ומציגים את המקרה שסילמן הותקפה כהוכחה לכך שיש צורך להחזיר את האבטחה הצמודה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר