רגעי הכרעה

על כל חטוף - יום הפוגה: פרטים חדשים מהעסקה המתגבשת

חברי הקבינט קיבלו מסמך ובו נקודות ממתווה מתגבש לשחרור חטופים | לפי הדיווח הערב בחדשות 12, האש תעצר ל-35 יום אחרי שישובו חטופים במספר דומה. בהמשך יהיה שבוע נוסף של הפוגה (מלחמה)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
הצלב האדום מעביר חטופים מעזה (פלאש 90)

ראש המוסד דדי ברנע הגיש לאחרונה לחברי קבינט המלחמה מסמך עקרונות בן 9 נקודות ובו עיקרי המתווה שמתגבש מול ארגון הטרור חמאס לשחרור חטופים. כך דווח הערב (רביעי) במהדורה המרכזית בחדשות 12.

לפי הדיווח, לפי מה שאישרה הצנזורה, השלב הראשון יכלול שחרור של 35 חטופים במסגרת הומניטרית והיינו נשים, חולים פצועים ומבוגרים. כולם אמורים להיות חיים.

בתמורה לכך, לפי הדיווח, תעצור ישראל את אש המלחמה בעזה לשלושים וחמישה ימים - כמניין החטופים שישוחררו. יום אחד של הפוגה תמורת כל חייל.

עוד דווח כי יתכן וההפוגה תארך בשבוע נוסף, במטרה לקיים משא ומתן על אפשרות להאריך את העסקה ולהתקדם לשלב השני שלה - שחרור גם גברים שאינם קשישים או ילדים. בנוסף, כאמור, ישראל תשחרר מחבלים תמורת חטופים. מספרם המדויק טרם ברור.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הביע היום נכונות להצטרף לממשלת החירום בראשות נתניהו על מנת לקדם עסקה לשחרור חטופים. בריאיון לעודד בן עמי, בחדשות 12, אמר לפיד כי יהיה מוכן להיכנס לממשלה אם יהיה צורך, במקום בן גביר וסמוטריץ, וכן שיהיה מוכן לתת רשת ביטחון לממשלה.

במקביל, לפי הדיווח ב-Ynet הערב, גורמים פוליטיים אומרים שיריב לוין, שר המשפטים מטעם הליכוד, יהיה מוכן לווותר על תיק המשפטים עבור לפיד.בליכוד הגיבו הערב לדיווחים בשלילה מוחלטת: "יאיר לפיד דוחף לסיום מיידי של המלחמה בלי ניצחון מוחלט - לא נסכים לכך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר