היעד הבא של המחאה

השיבוש מתרחב: חוסמי משאיות הסיוע לעזה יפגינו בנמל אשדוד

פעילי הארגונים שחסמו את משאיות הסיוע לרצועת עזה בכרם שלום וניצנה מחריפים את המאבק והודיעו שיגיעו להפגין גם בנמל אשדוד | "תפקידנו להמשיך לפעול בעקשנות עד השלמת המשימה" (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
חסימת משאיות הסיוע בכרם שלום (צילום: Photo by Chaim Goldberg/Flash90)

אחרי יותר משבוע של חסימת משאיות הסיוע שנכנסות לעזה במעבר כרם שלום וניצנה, בארגוני המחאה החליטו להתרחב והציבו את היעד הבא - הפגנות בנמל אשדוד, ממנו יוצאות המשאיות של הסיוע ההומניטרי.

ההחלטה להרחיב את ההפגנות לאזור נמל אשדוד מגיעה בעקבות החלטת אלוף הפיקוד להכריז על אזורי המעברים כשטח צבאי סגור, ובארגונים המוחים נערכים להחרפת הפעולות והשיבושים.

פעילי מחאת צו 9 ובני משפחות החטופים סמוך למעבר כרם שלום (צילום: צו 9 )

בהודעה מטעם ארגון צו 9 נמסר: בנחישות רבה, כוחות משותפים ותוך התגברות על קשיים ומחסומים מנענו כבר למעלה משבוע ימים משיירות מאות המשאיות בכרם שלום וניצנה לעבור למנהרות מחבלי ארגון הטרור חמאס.

נוצרה תנועה אדירה בעם. אזרחים מכל רחבי הארץ, חילונים ודתיים, מימין ומשמאל, תושבי העיר, הקיבוץ והכפר צועדים יחדיו בדרכים לא דרכים עם דרישה אחת ברורה - אף סיוע לא עובר עד שאחרון החטופים חוזר. הצלחנו לשנות בידיים את המציאות בשטח.

בימים האחרונים אנו עדים לניצנים ראשונים של שינויים במערכת המדינית והביטחונית במדינת ישראל ורצון לשנות את הזרמת החמצן לחמאס בזמן מלחמה. תפקידנו להמשיך כקול העם עד מימושם המלא בפועל.

ביום הזה, אנו בתנועת צו 9 נערכים ומתכוננים לקראת המשך הפעילות כבר בימים הקרובים בעקשנות ונמרצות עד השלמת המשימה.

לפני מספר ימים התייחס נתניהו במסיבת העיתונאים שלו לחסימות המפגינים, בהם משפחות חטופים, את מעבר כרם שלום כדי למנוע כניסת משאיות סיוע לרצועת עזה, ואמר: "בלי סיוע הומניטרי מינימלי לא נוכל להשלים את המשימה ואת יעדי המלחמה". לדבריו, "הרמטכ"ל הנחה לטפל בחסימות, כי יש לנו צורך להבטיח את האספקה הזו".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר