תיעוד מנמל אשדוד

משאיות הסיוע לחמאס | הח"כ הגיע לחסום; "זה סיוע לאויב"

משאיות הסיוע לרצועת עזה היוצאות מנמל אשדוד, נחסמו היום על ידי מאות אנשים, המתנגדים להעברת הסיוע לעזה | ח"כ סוכות הגיע גם הוא לחסום | תיעוד (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
ח"כ סוכות חוסם משאיות (צילום: דוברות)

המחאה למנוע סיוע לעזה - נמשכת: בני משפחות חטופים ומאות פעילים הגיעו מוקדם יותר היום (חמישי) לנמל אשדוד כדי לחסום את משאיות הסיוע ההומניטרי שיוצאות משם.

מאות, ביניהם בני משפחות חטופים, הגיעו כאמור לחסום את משאיות הסיוע ההומניטרי, ולהפגין נגד העברתן. לחסימה הצטרף חבר ועדת חוץ וביטחון ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית).

הפעילים חוסמים את הכניסה לנמל ואת משאיות הסיוע שיוצאות, ומעכבים משאיות נוספות.

חבר ועדת חוץ וביטחון ח"כ צבי סוכות שהגיע למקום אמר: "הגעתי לכאן כדי לחזק את משפחות החטופים והפעילים שבאו לחסום את משאיות הסיוע לחמאס שמשום מה נקראות משאיות 'סיוע הומניטרי'."

ח"כ סוכות חוסם משאיות (צילום: דוברות)

"העברת הסיוע לאויב בזמן מלחמה הוא כתם מוסרי וערכי. כולם יודעים שחמאס משתלט על הסיוע, הקונספציה כבר קרסה וברור לכולם שרק לחץ על חמאס יביא להשבת החטופים" - הוסיף.

כזכור, בשבוע האחרון הפגינו מדי יום פעילי תנועת צו 9 במעבר כרם שלום נגד העברת המשאיות. בימים הראשונים המשאיות לא עברו דרך מעבר כרם שלום, אך ביומיים האחרונים הצבא הכריז על המעבר כשטח צבאי סגור ועצר עשרות מפגינים, ובעקבות כך ההפגנה הועברה לנמל אשדוד משם מגיעות הסחורות.

בהודעה מטעם ארגון צו 9 נמסר: "בנחישות רבה, כוחות משותפים ותוך התגברות על קשיים ומחסומים מנענו כבר למעלה משבוע ימים משיירות מאות המשאיות בכרם שלום וניצנה לעבור למנהרות מחבלי ארגון הטרור חמאס. נוצרה תנועה אדירה בעם. אזרחים מכל רחבי הארץ, חילונים ודתיים, מימין ומשמאל, תושבי העיר, הקיבוץ והכפר צועדים יחדיו בדרכים לא דרכים עם דרישה אחת ברורה - אף סיוע לא עובר עד שאחרון החטופים חוזר. הצלחנו לשנות בידיים את המציאות בשטח".

עוד נמסר: "בימים האחרונים אנו עדים לניצנים ראשונים של שינויים במערכת המדינית והביטחונית במדינת ישראל ורצון לשנות את הזרמת החמצן לחמאס בזמן מלחמה. תפקידנו להמשיך כקול העם עד מימושם המלא בפועל. ביום הזה, אנו בתנועת צו 9 נערכים ומתכוננים לקראת המשך הפעילות כבר בימים הקרובים בעקשנות ונמרצות עד השלמת המשימה".

לפני מספר ימים התייחס נתניהו במסיבת העיתונאים שלו לחסימות המפגינים, בהם משפחות חטופים, את מעבר כרם שלום כדי למנוע כניסת משאיות סיוע לרצועת עזה, ואמר: "בלי סיוע הומניטרי מינימלי לא נוכל להשלים את המשימה ואת יעדי המלחמה". לדבריו, "הרמטכ"ל הנחה לטפל בחסימות, כי יש לנו צורך להבטיח את האספקה הזו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר