סערה ברשת נגד הבנק

הנשיא ביידן רוצה להטיל סנקציות על מתנחלים | השר סמוטריץ' הורה לבנקים: לא לאכוף

נשיא ארה"ב הודיע על סנקציות שהחליט להטיל נגד מתנחלים, בנק לאומי היה הראשון  לקיים את הדרישה והקפיא חשבון של תושב יו"ש, ברשת פרצה סערה נגד הבנק וסמוטריץ' הורה לא לאכוף את הסנקציות (חדשות)

בני סולומון | כיכר השבת |
בצלאל סמוטריץ' | ארכיון (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, חתם ביום חמישי על צו נשיאותי המאפשר להטיל סנקציות חדשות על מתנחלים שמעורבים בהתקפות נגד פלסטינים ביהושה ושומרון. בכירים אמריקנים אמרו כי כחלק מהמהלך יוטלו היום סנקציות על ארבעה מתנחלים. הצו הנשיאותי מאפשר הטלת סנקציות בעתיד גם נגד פוליטיקאים או פקידי ממשלה ישראלים שמעורבים בהתקפות על אזרחים פלסטינים.

מי שהחליט לבצע את הסנקציות, הוא בנק לאומי, שהקפיא חשבון בנק של מתיישב מיהודה ושומרון עליו הוטלו סנקציות, ברשת פרצה סערה ואף היו קריאות להחרים את הבנק שכאמור קיבל הוראה ישירה להקפיא את החשבון על ידי ממשל ביידן.

יצוין, כי בנק לאומי הוא הבנק היחיד שנקט צעד, וכי יש עוד 2 חשבונות בנק בבנק הפועלים שממשל ביידן הורה להקפיא, אך הבנק עדיין לא נקט צעד.

מי שהתערב בסוגיה, הוא שר האוצר סמוטריץ', שעל פי הפרסום בחדשות 12, רצה למנוע מעוד בנקים לקבל את ההחלטה להקפיא חשבונות, ולכן הוא דרש מהמפקח על הבנקים להוציא הבהרה כי בקשת ארצות הברית לא צריכה לשנות כלום מבחינת הדין הישראלי.

אך מנגד, בבנקים טענו כי הם מחויבים לצווים שהוציא ממשל ביידן והםחוששים מהטלת סנקציות עליהם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר