ללא הסכמות

הפגישה הסוערת בין ראשי הרשויות בעוטף - ונציגי הממשלה

חילוקי דעות חריפים נרשמו בפגישה של ראשי הרשויות בעוטף עזה עם נציגי הממשלה שנועדו כדי לדון במתווה החזרה הביתה לאחר המלחמה | עיקר המחלוקת סביב מימון השהות בבתי מלון למפונים והמענקים (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
ילדי המפונים מהעוטף במלונות בתל אביב (צילום: Photo by Miriam Alster/FLASH90)

אמש (יום א') התקיימה פגישה סוערת במיוחד בין ראשי הרשויות בעוטף עזה לבין מנכ"לי משרדי ראש הממשלה והאוצר ומנהלת תקומה, בנוגע למתווה החזרה ליישובים שפונו בעוטף לאחר מתקפת הטרור ופרוץ המלחמה. הנושאי השנויים במחלוקת נוגעים לתאריך החזרה למגורים ביישובי בעוטף. ונציגי הממשלה ביקשו לקצר את השהות עד החודש הבא.

לעומתם, ראשי הרשויות דורשים לאפשר לתושבים להישאר במלונות עד חודשי הקיץ וזמן סיום שנת הלימודים. ובינתיים לא נרשמו הסכמות בנושאים השנויים במחלוקת. פגישה נוספת צפויה להתקיים הערב (שני)

לפי דיווח של Yent בממשלה מעוניינים לקדם מדיניות לסיום "פתרון המלונות", גם משיקולים כלכליים, אך גם מכיוון שהמלונות הפכו לסיר לחץ חברתי שמקשה משמעותית על אורח החיים התקין. היעד שקבעו בממשלה לחזרה למגורים בוטף הוא בעוד כחודש (אחרי הבחירות לרשויות)

המדינה גם מתכוונת לדאוג למעטפת מוניציפלית לראשי הרשויות, כדי שיוכלו להכין את היישובים לחזרה עם שירותים מלאים מצד המועצות והעיריות – רווחה, רפואה, חינוך וכדומה.

אחד מראשי הרשויות אמר ל Yent "אנחנו מאוחדים בדרישה שלנו לאפשר למפונים לסיים את שנת הלימודים, ומצד שני לאפשר לאלו שחזרו או רוצים לחזור לקבל מענקים להתארגנות. למרות הפגישה המתוחה והקשה ישנה הרגשה שהם מבינים את הסוגיה לעומק ואני מאמין שהנושא יסגר היום - כל הצדדים רוצים להחזיר את כולם הביתה, אבל בתנאים שמאפשרים זאת ולא בכפייה".

(צילום: איתי בית-און / לע״מ, סאונד: יחזקאל קנדיל / לע״מ)

לפני כשלושה שבועות נפגש רה"מ נתניהו עם ראשי הרשויות מהעוטף ואמר: ״אנחנו נחושים לשקם את היישובים והקיבוצים, במה שקרוי ׳עוטף עזה׳, להחזיר את התושבים לבתיהם ולהביא לשגשוג ופריחה הרבה מעבר למה שהיה עוד לפני המלחמה. לצורך זה אנחנו צריכים קודם כל להשיג ניצחון על החמאס, אבל גם לעשות את הפעולות האזרחיות הנדרשות, ועל כך כינסנו היום את קבינט ניהול המלחמה יחד עם צוות השרים", אמר ראש הממשלה לנוכחים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר