הותר לפרסום

ערבי ישראל הצטרף לחמאס בעזה; תצפת, נכלא, נמלט ונעצר

לאחר חקירת שירות הביטחון הכללי, פרקליטות המדינה הגישה היום כתב אישום נגד ג'ומעה אבו גנימה מאלעאצם, בגין סיוע לאיוב במלחמה וחברות בארגון טרור. לאחר, שבשנת 2016 חצה לרצועת עזה, הצטרף לזרוע הצבאית של החמאס וערך איתם אימונים (בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
ילדים מתנסים באמצעי לחימה לצד פעילי ארגון הטרור (צילום: דובר צה"ל)

הותר לפרסום כי במהלך חודש דצמבר 2023 נעצר על ידי כוחות צה"ל, אבו גנימה, אזרח ישראלי תושב הנגב, בעודו מנסה להיכנס מרצועת עזה לשטח ישראל. עם מעצרו הועבר לחקירת שירות הביטחון הכללי.

מכתב האישום שהוגש היום כנגדו על ידי עו"ד ציון קינן מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) עולה כי בשנת 2016 חצה אבו גנימה את הגבול לרצועת עזה, שם פגש פעילי חמאס ואמר להם כי הוא מעוניין להתגייס לזרוע הצבאית של החמאס ולהיות שהיד.

פעילי החמאס העבירו את אבו גנימה לחקירה, שם מסר פרטים בין היתר אודות מיקומי בסיסי צה"ל בדרום. לאחר כ-3 חודשים בהם שהה בבתיהם של פעילי חמאס הצטרף אבו גנימה לאימון צבאי בסיסי.

בהמשך נשלח אבו גנימה לאימון מתקדם יחד עם מחבלי נוחבה, שם גם עבר אימון התקפה על עיר וכיבוש מוצב צבאי.

במהלך שהותו ברצועה ביצע אבו גנימה תצפיות על שטח ישראל ונפגש עם פעילי חמאס במטרה לסייע להם במלחמתם נגד ישראל.

בנוסף, נענה אבו גנימה להצעות שונות לביצוע פעולות טרור, אשר כללו ביצוע פיגוע ירי בשטח ישראל נגד חיילים, חזרה לישראל וגיוס לצה"ל על מנת להעביר מידע לחמאס ולגייס פעילים נוספים. ואף הסכים להצעה לחבור לארגון פשיעה בישראל על מנת לקדם פעילות טרור.

בשנת 2021 נכלא אבו גנימה למשך שנתיים, על ידי החמאס, בשל אי עמידה במגבלות אשר הוטלו עליו, בשל הפצצות צה"ל בסמוך לבית הכלא בו שהה ב 7.12.2023.שוחררו כלל האסירים. לאחר 3 ימים בהם שהה בעזה, ניסה אבו גנימה לחזור לישראל ונעצר על ידי כוחות הביטחון.

לאבו גנימה מיוחסות עבירות של קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמתו בישראל, סיוע לאויב במלחמה, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, חברות בארגון טרור, אימונים למטרות טרור, פעולה בנשק למטרות טרור ויציאה שלא כדין.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר