"מידע על אתרים רגישים"

חשש כבד: צה"ל היה חשוף לריגול של חמאס לפני המלחמה

במערכת הביטחון ישנו חשש כבד ולפיו צה"ל היה נתון בתקופה שקדמה למתקפת הפתע של שמחת תורה תחת ריגול נגדי עמוק של ארגון הטרור הרצחני חמאס (חדשות)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
מחבלים בשטח ישראל לצד טנק ישראלי שנפגע במתקפה (צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)

האם צה"ל היה חשוף לריגול נגדי עמוק של חמאס בתקופה שקדמה לשמחת תורה? בצה"ל ישנו חשש כבד שהתשובה על כך חיובית. כך לפי קצין ותיק באמ"ן.

העיתונאי אריאל כהנא דיווח היום (ראשון) על כך ב'ישראל היום', וציטט את הקצין הותיק: "ועדת החקירה תהיה חייבת לשאול מניין היה להם כל כך הרבה מידע פנימי על הנעשה בבסיסים הסודיים ביותר של צה"ל".

הקצין הוותיק אמר לישראל היום כי "למחבלי הנוח'בה היה מידע על אתרים רגישים ביותר של צה"ל, כזה שגם בתוך הצבא נשמר בסודי סודות. חייבים לברר המידע הזה הגיע אליהם. מדובר בפרטים שמפקדים בצה"ל לא מספרים עליו גם לחברים שלהם".

עוד הסביר שהמשמעות היא שמדובר ב"מחדל מודיעיני כפול של שב"כ, שאחראי על שני התחומים. שב"כ צריך היה לאסוף מידע על תכניות חמאס וידוע שכשל בכך. אבל שב"כ אחראי גם על מניעת ריגול נגדי, שמשמעותו לא לאפשר לאויב לאסוף מידע מתוך ישראל.

"אנו יודעים כעת שחמאס ידע עלינו המון, ברמה שהיא מעבר לאיסוף מידע מרחפנים ותצפיות. כלומר יש מקום לחשוד ברצינות שהיה ריגול נגדי רחב, שעדיין איננו יודעים כיצד נעשה. יתכן שהייתה מעצמה שסייעה לחמאס. זה נושא שאסור לטייח אותו ויהיה חייב להיחקר אחרי המלחמה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר