ישראל במלחמהישראל במלחמה
בריטניה הקפיאה נכסים

הבריטים הטילו סנקציות על מתנחל שאיבד את אחיו בעזה; "אין מילה אחרת מלבד רדיפה"

אחרי ארצות הברית, גם בממלכה הבריטית החליטו להטיל סנקציות על ארבעה מתיישבים יהודים, אחד מהמתיישבים, הוא בעל חווה שאיבד את אחיו במלחמה בעזה והוא טוען שמדובר בהחלטה אנטישמית (בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
משה שרביט (מימין), עליו הוטלו סנקציות ואחיו הראל הי"ד שנפל בעזה

אחרי שהנשיא ביידן הטיל שורת סנקציות נגד "מתנחלים אלימים" - היום (שני) מודיעים בבריטניה, כי החליט להטיל גם הם סנקציות על מתיישבים יהודים ביהודה ושומרון.

לטענת הבריטים, הם החליטו להטיל סנקציות כנגד מתיישבים שתקפו באמצעים אלימיים פלסטינים ביו"ש, הסנקציות כוללות מגבלות כלכליות, מגבלות מסע ואיסור אשרות (ויזה). ואלו שמותם:

משה שרביט – מתיישב שלטענת הבריטים איים, הטריד ותקף רועים פלסטיניים ואת משפחותיהם בעמק הירדן. כאשר לפני מספר חודשים, 20 משפחות נמלטו, לאחר שטענו, כי שרביט תקף את התושבים והודיע להם שיש להם חמש שעות להתפנות.

ינון לוי – מנהיג מאחז "חוות מיתרים" שהוקם ב-2021, ואלו שהתגוררו בחווה, השחיתו והרסו רכוש פלסטיני, כדי להבריח את התושבים מהמקום.

צבי בר יוסף – מנהיג מאחז "חוות צבי", שלטענת הבריטים, בחמש השנים האחרונות הוא השתמש באיומים ובאלימות כלפי תושבים פלסטיניים מקומיים, לרבות איומים באקדח, פעמיים, על משפחות צעירות שערכו פיקניק

אלי פדרמן – היה מעורב לפי הבריטים, במספר תקריות עם רועי צאן פלסטינים בגבעות של דרום הר חברון.

משה שרביט, הוא בעל חוות עמק תרצה בבקעת הירדן, והוא שכל את אחיו הראל שרביט הי"ד בעזה לפי כחודש וחצי, משה מגיב לטענות בריטניה ואומר: "לפני כחודש וחצי אחי הראל שרביט הי"ד, אשר היה שותף לדרך והתגורר יחד איתי בחווה בקעת הירדן נפל בקרב בעזה בהגנה על העם היהודי בארצו. בחווה אנחנו עוסקים בהתיישבות, בציונות, בשמירה על אדמות המדינה ובהגנה על הגבול המזרחי - בקעת הירדן".

"לצערנו", אמר שרביט עוד: "בזמן שאנו מקריבים את היקר לנו מכל, ישנם פעילי שמאל קיצוני שעוסקים בהוצאת דיבת הארץ, העם וחלוציו, אשר פועלים בחו"ל כנגד ההתיישבות והעם בישראל. לא רק ההתיישבות מפריעה לפעילי השמאל ולבריטניה אלא גם פעילות צה"ל בעזה וביו"ש, רדיפת היהודים בידי הגבלות וצווים בינלאומיים זו האנטישמיות החדשה. אנחנו נמשיך בעשייה, בטוב ובדרכו של הגיבור הראל הי"ד. עם ישראל ינצח!", הוסיף שרביט.

סרטון על חוות עמק תרצה. שם מתגורר שרביט (צילום: עזרי טובי)

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר בתגובה לסנקציות של בריטניה נגד מתיישבים: "הצו המדובר חושף בלבול מוסרי חמור: לא שמענו על צו שהוציאו הבריטים נגד אלפי תושבים עזתים שנטלו חלק בטבח, באונס ובביזה נגד יהודים, כאשר מנגד מנסים הבריטים לייצר דה לגיטימציה להתיישבות ולמתיישבים הגיבורים, המחרפים את נפשם מתחילת המלחמה במאבק מול אויב שקם לבצע טבח בגברים, נשים וילדים - אך ורק בשל היותם יהודים".

עוד הוא אמר: ״הניסיון לפגוע במתיישבים יקרים, בתוכם - לוחם צה״ל שנפצע וחזר להילחם ברצועת עזה, ואח שכול - היא שיתוף פעולה עם ה-BDS, במסגרתו מחבקים את הטרוריסטים ומאשימים את הקרבנות. כל זאת ללא הליל משפטי בסיסי, רק על בסיס רשימות חיסול של תנועות שמאל קיצוניות.

״אנו לא נירתע מתמיכה במתיישבים המסורים הללו, שכל חטאם הוא - סירובם להיכנע לטרור״.

בארגון חוננו, אשר מייצגים את שרביט ונוספים מסרו "אלפי שנות היסטוריה העמידו את עם ישראל, ובפרט את העשייה היהודית הלאומית והאותנטית, תחת התקפות של גורמים אנטישמיים מסוגים שונים. אנו מצפים מממשלת ישראל לייצג את אזרחיה בנאמנות ולנקוט באגרוף ברזל נגד הצווים המופקרים של מנהיגי העולם, חלקם כאלה הנחשבים ״ידידים״ של מדינת ישראל. לכולנו ברור שתכליתם של הצווים היא רמיסת ההתיישבות והרוח הלאומית שמתעוררת בימים אלו בארץ ישראל."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר