"זה לא הכיס הפרטי שלך"

ראש עיריית בית שמש הפסידה בעתירה נגדה וזלזלה: "אממן את הניקיון מכיסי"

בתגובה לפסיקת בית המשפט שקבעה כי ראש העיר עשתה שימוש לא הוגן במשאבי העירייה לצורך תעמולת בחירות אישית, הגיבה ראש העיר: "אשמח לשלם 5,000 ש"ח" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
עליזה בלוך (צילום: פלאש 90)

זעם בבית שמש: ראש העיר הגב' עליזה בלוך, הפסידה אמש (שני) בדיון בוועדת הבחירות האזורית (יהודה) בראשותו של השופט אריה רומנוב, שעסק בעתירת עמותת 'שקופית' כנגד אירוע יום ניקיון שיזמה שלושה שבועות לפני הבחירות - והגיבה בזלזול על החלטת השופט.

בעתירה, שהוגשה כנגדה נטען, כי ראש העיר עליזה בלוך קיימה מספר אירועים בהם נעשה שימוש בכספי משלם הארנונה - לצורך תעמולת בחירות אישית של ראש העיר עליזה בלוך המתמודדת לכהונה נוספת.

בין היתר, נטען כנגדה כי ראש העיר חנכה מוסד חינוך בטקס מרשים סמוך ונראה לתקופת הבחירות, אולם השופט רומנוב התייחס בעיקר לאירוע יום ניקיון שהתקיים בתאריך ה-06.02, לפני כשבוע בהשתתפות ראש העיר.

שעות קודם לאירוע הניקיון, עתרה עמותת שקופית לוועדת הבחירות האזורית בדרישה למנוע מראש העיר לעשות שימוש ציני בכספי ומשאבי העירייה לצורך תעמולת הבחירות, אולם הדיון נקבע בפועל ליום אחרי אירוע הניקיון.

השופט אריה רומנוב קבע, כי השתתפותה של ראש העיר עליזה בלוך באירוע יום ניקיון, 3 שבועות בלבד לפני הבחירות, בעייתית - בייחוד לנוכח השימוש שנעשה באירוע לצורך קידום מועמדותה של ראש העיר לקדנציה נוספת.

השופט ציין בהחלטתו את השימוש שנעשה באירוע הניקיון: "הפרסומים שהעותרת הגישה הם תמונות מאירועי היום שמצויות בעמוד הפייסבוק הפרטי של משיבה ,2 וכן סרטון בהשתתפותה של משיבה 2 המסכם את אירועי היום".

"הסרטון מתמקד במשיבה 2 שנוטלת בו תפקיד מרכזי, וניתן לראות בו את משיבה 2 נפגשת, משוחחת, ולוקחת חלק בפעילות עם ילדי העיר; נפגשת עם זוג תושבים כשאחת מהן מפריחה לעברה נשיקות; ריקוד של בחורי ישיבה במעגל; וצילומים של ילדי העיר ועובדי העירייה שנטלו חלק אירועים" פירט השופט בפסיקתו.

בשל כך קבע השופט כי על ראש העיר לשלם מכיסה 5,000 ש"ח לכיסוי הוצאות העתירה, ועיריית בית שמש תשלם עוד 5,000 ש"ח למימון הוצאות העתירה.

בלוך, פרסמה הודעה לאחר פרסום החלטת השופט, והצליחה להרגיז את התושבים והפוליטיקאים בעיר: "אם בשביל שבית שמש תהיה נקייה יותר עליי לשלם 5,000 ש״ח, אני מקבלת את פסק הדין באהבה גדולה".

תושבים בבית שמש הגיבו להודעתה של בלוך בזעם: "5 אלף השקלים שהיא משלמת מכיסה הפרטי לא מעניינים אף אחד. אבל התנהלותה של ראש העיר הובילה לבזבוז כספי העירייה לתשלום עתירה צודקת והיא מגיבה בזלזול? למי איכפת כמה היא משלמת מכיסה הפרטי?".

שמוליק גרינברג, המועמד הבולט ביותר במירוץ לראשות העיר כנגד בלוך, הגיב לראש העיר: "חבל שהחלטת שופט ועדת הבחירות מתקבלת אצל עליזה בלוך בזלזול ובבוז. זהו ליקוי מאורות שאינו מייצג את תושבי בית שמש שומרי החוק".

"כספי ציבור הם לא הכיס הפרטי שלך" הוסיף גרינברג בזעם. "שימוש בכספי ציבור בשביל קידום המועמדות שלך הוא דבר חמור ולא מתקבל על הדעת".

לסיום, הוא הוסיף בציניות: "תושבי בית שמש מעוניינים בניקיון השכונות לאורך כל ימות השנה ולא רק ביום הניקיון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות