10 ח"כים התנגדו

עברה בקריאה טרומית: אונר"א לא תוכל לפעול בשטח ישראל

לאחר שהוכח מעל לכל ספק, כי באונר"א יש פעילי טרור, היו מספר מדינות שהפסיקו את מימון הארגון, בכנסת הוגשה הצעת חוק לאסור על פעילות הארגון בישראל, ההצעה עברה לפני זמן קצר בקריאה טרומית (חדשות)

בני סולומון | כיכר השבת |
בועז ביסמוט מסביר על ההצעת חוק (צילום: ערוץ כנסת)

מליאת הכנסת אישרה לפני זמן קצר (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת חוק להפסקת פעילות סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטי פלסטין במזרח הקרוב (אונר"א), מגיש ההצעה היה חבר הכנסת בועז ביסמוט, יחד עם קבוצת חברי כנסת.

בהצעה שכאמור עברה, תמכו 33 חברי כנסת, אל מול 10 מתנגדים, והיא תועבר לדיון בוועדת החוץ והביטחון.

על פי ההצעה, המדינה תאסור על סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטי פלסטין במזרח הקרוב (אונר"א) לפעול בשטחה הריבוני של ישראל, וכן להורות למשטרת ישראל לפעול לאכיפת איסור זה.

בדברי ההסבר להצעה נכתב כך: "תפקידה של אונר"א הינו טיפול בפליטים פלסטינים בלבד ומכאן שאין מקום לכך שתעניק שירותים כלשהם בשטח מדינת ישראל, בה אין פליטים פלסטינים אלא תושבי המדינה המקבלים שירותים ממוסדות ממוסדותיה השונים".

בועז ביסמוט מסביר על ההצעת חוק (צילום: ערוץ כנסת)

עוד הוסבר: "אונר"א משמשת במה להסתה וחינוך לשנאת ישראל ופגיעה בתושביה היהודים. בבתי הספר שהיא מפעילה בירושלים נלמדים תכנים אנטישמים ובספרי הלימוד מפארים מחבלים שרצחו ילדים ונשים. מוסדותיה של אונר"א משמשים "קרקע פורה" לביצוע פעולות והסתה כנגד מדינת ישראל".

לסיום נכתב: "בהתאם לדוחות שהוכנו על ידי האו"ם ואונר"א עצמה נמצא כי אונר"א הינה גוף מושחת, לא יעיל ורצוף באי סדרים ניהוליים אשר נכשל לחלוטין במתן שירותים לתושבים הערבים. השירותים הבודדים אותם מספקת אונר"א בשטח ישראל הינם ברמה ירודה, ואף התושבים המעטים שצורכים אותם מתלוננים על כך".

מנהרות תחת למשרדי אונר"א (צילום: דובר צה"ל)

כזכור, לוחמי צה"ל חשפו פיר שהוביל לתוואי תת-קרקעי ששימש כנכס משמעותי של המודיעין הצבאי של חמאס ועבר מתחת למבנה המשמש כמטה המרכזי של אונר"א ברצועה.

התוואי נבנה בעומק של 18 מטרים ובאורך של 700 מטרים והכיל מספר דלתות הדף. בפשיטה אותרו אמצעים מודיעיניים ממגוון רחב של סוגים. מיצוי המודיעין החדש שנמצא יאפשר פשיטה על יעדי חמאס נוספים. השמדת התוואי פוגעת ביכולות המודיעין של חמאס.

הלוחמים איתרו תשתית חשמל בתוך המנהרה המחוברת למבנה המטה המרכזי של אונר״א - דבר המעיד על תספוק חשמל לתוואי המנהור באמצעות נכסי אונר״א.

בעקבות ממצאים אלו ועל בסיס מודיעין מקדים של שב״כ, פשטו הלוחמים על המטה המרכזי של ארגון אונר״א, המכיל את משרדיהם של מספר ארגונים הומיניטריים ובין לאומיים.

בתוך משרדי המבנה אותרו אמצעי לחימה רבים, וביניהם רובים, תחמושת, רימונים ומטענים. במשרדים של פקידי אונר"א נמצאו אמצעי מודיעין ומסמכים שהעידו כי אותם המשרדים שימשו גם את מחבלי ארגון הטרור חמאס.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר