בכיפל חארס | תיעוד

אלפים למען החטופים בקבר יהושע בן נון; "נפיל את החומות"

המוני בני אדם הגיעו הלילה לשאת תפילה לשחרור החטופים, בציונו של יהושע בן נון בכיפל חארס שבשומרון, נציגי משפחות החטופים וראשי המועצות נאמו לאחר התפילה | תיעוד וסיקור (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
התפילות קבר יהושע בן נון, הלילה (צילום: מתוך הוידיאו)

משפחות החטופים אליקים ליבמן ואבינתן אור ומשפחות שכולות, נכנסו הלילה (חמישי) לתפילה המונית בציון יהושע בן נון - לרגל ליל ההילולא של משה רבנו שיהשע בן נון היה תלמידו, להחזרת החטופים וניצחון מדינת ישראל במלחמה.

אליהו ליבמן אביו של אליקים ליבמן - שחטוף בעזה, וראש מועצת קריית ארבע חברון אמר: "אנחנו זקוקים לתפילות שלכם! שעמ"י ימשיך להתפלל שכל החטופים יחזרו בע"ה בקידוש ה', בגבורה גדולה, בהשמדת אויבנו ולא חלילה בחילול ה'. אנחנו צריכים אחדות ישראל, כולם ביחד: חרדים ודתיים לאומיים וחילונים ומסורתיים – כל עמ"י ביחד. ככל שנרבה אהבת ישראל ואחדות ישראל ונפיל את החומות כמו אצל יהושע – נזכה בע"ה גם שעמי כולו יזכה לכבוש את כל ארץ ישראל, וככל ארץ ישראל תהיה בידינו, ונזכה בע"ה לגאולה קרובה ולביאת משיח צדקנו ולהשבת כל החטופים ובע"ה לניצחון ישראל בכל החזיתות. עם ישראל חי".

התפילות בקבר יהושע בן נון (צילום: דוברות)

דיצה, אמו של החטוף אבינתן אור אמרה בהתרגשות ניכרת: "פעמיים בחיים חיללו שבת במשפחה שלנו: הפעם הראשונה היתה כשנסעתי ללדת את אבינתן, והפעם השניה שחיללו שבת במשפחה היתה כשנסעו אלי להודיע לי שאבינתן חטוף".

"עכשיו", הוסיפה האם הכאובה: "כשהמתנה שלנו גנוזה אי שם במעמקי עזה אנחנו מתפללים לה' כמו שחנה התפללה בשילה – "גם אנוכי השאלתיהו לה'". הוא בינתיים הושאל אצל ה', אבל אנחנו מצפים שה' יחזיר אותו ויחזיר את כולם הביתה בריאים ושלמים. מכוחו של יהושע שהעמיד את החמה ואת הלבנה אנחנו מתפללים לריבונו של עולם שיביא לנו ישועה בניסים, שהיא מעל לזמן, מעל למקום ומעל לטבע, בניסים גלויים".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, אמר אחר התפילה: "עם ישראל נמצא במערכה כבדה והיסטורית על עצם קיומו, על החיים היהודיים שלנו בארץ ישראל, ועל עצם קיומו של העולם כעולם תרבותי. אנחנו עומדים כאן בקברו של יהושע בן נון, בציונו של הרמטכ"ל היהודי הראשון, של כובש הארץ, ואנחנו אומרים: עלה נעלה כי וירשנו את הארץ, כי יכול נוכל".

עוד אמר דגן: "אנחנו מחזקים את משפחות החטופים שנמצאים איתנו כאן, גיבורים יקרים, כל עמ"י מאחוריכם. ומכאן, מקברו של יהושע בן נון, המצביא מנחיל הארץ, המנהיג הגדול, אנחנו מבטיחים כולנו ומתחייבים להילחם ביחד. אנחנו מחזקים את חיילי צה:ל הגיבורים, מג"ב, חיילות, פיקוד מרכז, אוגדת איו"ש, חטיבת אפרים, כולנו עם אחד, בכוח האחדות ובכוח האמונה, באגרוף ברזל – עד לניצחון בע"ה!".

אבי ברוך אביה של סמלת עדי ברוך שנהרגה בתחילת הלחימה: "עדי שלי שנהרגה בשדרות כשהתנדבה למילואים חלמה להקים ישוב בשומרון. מחבלים ארורים גדעו את החלום הזה, אבל רק עבור עדי, לא לנו. אנחנו משפחה חזקה ועם חזק, ואנחנו נמשיך וניישב את השומרון ונסתובב בארץ בכל מקום - נגיע למערת המכפלה, לקבר יוסף, לקבר יהושע בן נון. ובע"ה הצעדה הבאה שתהיה תהיה ברחובות נצרים וגוש קטיף. פורום ההורים השכולים ממשיך להיאבק ולהגיד לכל הגורמים – אנחנו שילמנו את המחיר הכבד, אבל אנחנו גאים בו כי אנחנו עמ"י ואנחנו נמשיך עד הניצחון. באחדות, כמו שיש פה".

יצוין, כי הכניסה לקבר יהשע בן נון התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון בליווי צה"ל ובסיוע מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר