סיכום חדשות השבת ועדכונים שוטפים

החותים - ארגון טרור | תקיפות ברצועת עזה • העדכונים

בית הדין הבינלאומי בהאג הודיע לבקשת דרום אפריקה כי בשלב זה לא יוטלו צווים נוספים על ישראל | עיתון ה'וול סטריט ג'ורנל' חושף: ארה"ב תספק נשק מדויק בשווי עשרות מיליוני דולרים | יו"ר ההסתדרות קורא לנתניהו להתפטר מתפקידו - בעיצומה של המלחמה | כל חדשות השבת ועדכונים שוטפים (חדשות המלחמה) 

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ח' באדר א' תשפ"ד | 17.02.24
חיילי צה"ל בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)

עדכונים שוטפים מהמלחמה

23:34: דיווח מעזה: צה"ל תוקף בשכונת יבנא שבעיר הטרור רפיח.

22:40: החטופים ששוחררו במסגרת פעולת הימ"מ קוראים לראש הממשלה לחזור לשולחן המשא ומתן בקהיר. "לא כולם יחזרו במבצע הרואי", אמרו השניים.

22:24: פרוייקטור החטופים עוד העלה חששות שחמאס אינו שולט על הרצועה או מקבל החלטות בהקשר לעסקת חטופים: "תראו לנו שהתרופות שנשלחו הגיעה ליעדם. זה מאוד חשוב כי זה יראה לנו שיש שם מישהו שבאמת יכול לשחרר את החטופים שלנו", אמר הירש.

22:23: "אנחנו מאוד רוצים עסקה ואנחנו יודעים שאנחנו צריכים לשלם מחירים. אבל הדרישות של חמאס מנותקות מהמציאות - הזויות", כך אמר היום תא"ל גל הירש בראיון ל-CNN.

21:30: דוברות המשטרה: בשעה זאת מתקיימת מחאה תוך חסימת רחוב רוטשילד בקיסריה המהווה ציר תנועה ראשי במקום בהשתתפות מאות מפגינים. הפרת סדר זו מלווה בגידופים ואלימות פיזית כלפי כוחות המשטרה הפועלים במקום לצורך שמירת הסדר הציבורי ומרקם החיים התקין של תושבי המקום. שוטרי מרחב מנשה במחוז חוף פועלים כעת כלהשבת הסדר במקום ולהפסקת הפרת הסדר. לפני זמן קצר, נעצר 3 חשודים לאחר שהפר את הסדר וקרא למפגינים לחסום את הציר. כאמור החשודים הועבר לחקירה בתחנת המשטרה.

מוקדם יותר התקיימו הפגנות בלתי חוקיות שחסמו רחובות - גם בתל אביב, המשטרה פיזרה את המפגינים.

21:14: יו"ר הכנסת נגד החרדים: אמיר אוחנה אמר הערב (מוצ"ש) בתוכנית "פגוש את העיתונות" כי יש לחוקק חוק שירחיב את הגיוס - כולל בקרב הציבור החרדי. לפיד בתגובה: "חזון אחרית הימים".

21:00: ארה"ב הודיעה: החות'ים - ארגון טרור עולמי ייעודי. הרפובליקנים מותחים ביקורת חריפה על הממשל ברקע הקלות שקיבלו החות'ים בהכרזה. כל הפרטים בכתבה המלאה.

20:44: למרות המתיחות בין המפלגות, חבר הכנסת מתן כהנא מ'המחנה הממלכתי' מצטרף לאמירותיו של ראש הממשלה ואומר כי מדינה פלסטינית היא פרס למתקפת הטרור.

20:30: נשיא המדינה יצחק הרצוג בועידת הביטחון של מינכן: ״נפגשתי אתמול עם ראש ממשלת קטאר, זו הייתה פגישה טובה - אני חושב שהוא מקדם מאמצים גדולים על אף הקושי והמורכבות. לצד זאת, צריך לוודא שאנחנו יודעים אם יש מישהו שמקבל החלטות בצד השני. הרי יש לנו עסק עם אנשים שמפוזרים ומסתתרים בכל רחבי עזה, בעיקר במנהרות, וצריך לדעת את מקום הימצאם".

עוד אמר הנשיא: "אנחנו מודאגים מהתרופות שנכנסו לרצועת עזה, ולפי הנתונים והמידע שבידינו עדיין לא הגיעו לידי החטופים. אני חושב שהדבר הכי חשוב הוא שכולם יבינו שאם רוצים להמשיך הלאה ולראות את האופק באשר למצב הנורא הזה, שיזם חמאס באכזריות חסרת תקדים - הזוועה הגרועה ביותר נגד יהודים מאז מלחמת העולם השנייה, זוועות אונס, שחיטה ושריפה, וכמובן חטיפה - אז קודם כל צריך לפתור את סוגיית החטופים ולהשיב אותם הביתה בשלום בהקדם האפשרי״.

20:20: שר החוץ ישראל כ"ץ: מעל הבמה בוועידת הביטחון במינכן, בפעם הראשונה שלי בגרמניה, עמדתי כשר החוץ של מדינת ישראל ואמרתי לעולם באופן ברור: נשמיד את אויבנו. יהיה המחיר אשר יהיה.

צפו בדברי השר כ"ץ (צילום: דוברות)

20:00 ראש הממשלה נתניהו ערך הערב הצהרה מיוחדת לתקשורת וסיפק מספר כותרות משמעותיות | להצהרה המלאה - לחצו כאן

הצהרת נתניהו, הערב | צפו (צילום: לע"מ)

19:52: דובר צה״ל: צה"ל תקף שורת מפקדות מבצעיות בהן שהו ופעלו מחבלי ארגון הטרור חמאס במרכז רצועת עזה. מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מטרות של ארגון הטרור חמאס במרחב נוציראת ובמרחב דיר אל בלאח שבמרכז הרצועה. במסגרת המטס, הותקפו על בסיס מידע מודיעיני שורת מפקדות מבצעיות, בהן שהו ופעלו מחבלי ארגון הטרור חמאס.

19:42: דובר צה"ל: צה"ל תקף תשתיות טרור ועמדת שיגור של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון. מטוסי קרב תקפו מוקדם יותר היום תשתיות טרור ועמדת שיגור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב הכפר ג'בל בלאט שבדרום לבנון. בנוסף, צה״ל ביצע ירי ארטילרי להסרת איום לעבר מרחב ואדי חמול.

19:34: השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לקראת דיון היערכות לרמדאן שיתקיים מחר עם רה"מ, שהב"ט ומערכת הביטחון: "אסור לאפשר בשום אופן כניסה של תושבים מהרשות ה"פלסטינית" לשטח ישראל. לא יכול להיות שנשים חטופות נאנסות בעזה, וישראל תאפשר חגיגת ניצחון של החמאס בהר הבית. העמדות של חלק מגורמי הביטחון הממליצות לאשר כניסה מאסיבית של תושבי הרש"פ להר הבית מלמדת שהם לא למדו דבר מהשבעה באוקטובר".

עוד אמר בן גביר: "אני ממליץ לאותם גורמי ביטחון להציץ בסקרים שנערכו ברשות הפלסטינית, שם יגלו את התמיכה האדירה בטבח שביצע חמאס בשבעה באוקטובר. אני אתנגד בתוקף לכניסת תושבי רש"פ לישראל ואני מקווה שכך ינהגו יתר חבריי לקבינט המורחב שרק בו צריכה להתקבל ההחלטה ולא פורום מצומצם שהגם שאני נכלל בו לא משקף את הדעות של כלל חברי הקבינט".

19:10: השר יואב בן צור בתגובה לפיגוע הירי בצומת ראם: ״ערב שבת, הטרור הרצחני שוב מכה בנו בעוצמה ואכזריות נוראה. הלב ממאן להכיל את גודל השכול הכבד מנשוא. קורבנות קדושים וטהורים, שנרצחים בדם קר ע״י מחבל אכזר ומתועב.״

״מחנה פליטים שועפט נהפך לקן צרעות ובתי גידול למחבלים, זה הזמן לצאת למלחמת חורמה בארגוני הטרור הנמצאים בתוך גבולות ישראל, אשר איבתם למדינתנו מסכנת את עמנו. שולח תנחומים כנים למשפחות השכולות ומתפלל לרפואת הפצועים ולהחלמתם במהרה.״

18:53: ראש ממשלת קטאר א-תאני שמעורב באופן אישי במגעים לעסקת החטופים התבטא בפסימיות ואמר כי "בימים האחרונים - קשה לראות התקדמות בסוגיית עסקת החטופים - הזמן לא משחק לטובתנו". הדברים נאמרו על רקע ההתנגדות של נתניהו השבוע לשלוח נציגים לקטאר לאחר כישלון השיחות.

18:45: בתוך פחות מ-30 דקות: חוסל המחבל ששיגר הבוקר רקטה לעבר מרחב אשקלון. הבוקר, הופעלה התרעה במרחב העיר אשקלון בעקבות שיגור שזוהה משטח רצועת עזה, לוחמי ההגנה האווירית יירטו את השיגור בהצלחה. בתוך פחות מ-30 דקות, בשיתוף פעולה של מכלול האש של חטיבת הנח"ל וחטיבת האש 215 של אוגדה 162, זוהה המחבל שביצע את השיגור, במרחב אל-פורקאן שבצפון הרצועה. כלי טיס של חיל האוויר תקף את המחבל וחיסל אותו.

חיסול המחבל (צילום: דובר צה"ל)

סיכום חדשות השבת

בית הדין בהאג עוצר את בקשת דרום אפריקה

בית הדין הבינלאומי בהאג פרסם בליל שבת את החלטתו שלא להטיל צווים נוספים על ישראל למרות בקשת דרום אפריקה ברקע התוכנית להיכנס לרפיח.

עם זאת, בית הדין בהאג הזהיר את ישראל כי עליה להיצמד לצווים שהוציאה, ברקע התביעה של דרום אפריקה נגד "רצח עם".

בית הדין הבינלאומי גם הדגיש שעל ישראל עומדת 'חובת דיווח' בנוגע לפעולותיה בעזה.

תחמושת אמריקאית בשווי עשרות מיליוני דולרים

ברקע המלחמה הפוליטית בקונגרס בין רפובליקנים לדמוקרטים שעלולה לטרפד את הסיוע לישראל, עיתון ה'וול סטריט ג'ורנל' חושף כי ארצות הברית צפויה לשלוח לישראל תחמושת מדויקת בשווי עשרות מיליוני דולרים.

הגורמים אמרו שהממשל בודק את פרטי המשלוח הקרוב טרם יתקבל האישור בקונגרס. "המשלוח מעיד על מאמץ רחב יותר של ביידן להאיץ את אספקת הנשק לישראל, אמרו אותם גורמים לעיתון.

יו"ר ההסתדרות נגד נתניהו

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד הודיע כי יצטרף למחאה נגד ראש הממשלה בעיצומה של המלחמה בעזה.

בדבריו קרא בר-דוד לקבוע תאריך לבחירות. "שינוי יצטרך לבוא כרגע בבחירות, ואם העם ירצה את אותה הקואליציה שמנהלת אותנו עכשיו - זה מה שיהיה. אם העם ירצה שינוי - אז יהיה", אמר יו"ר ההסתדרות היום (שבת).

ניו יורק נגד טראמפ

בית הדין בניו יורק פסק נגד הנשיא לשעבר טראמפ בתביעה אזרחית שהתנהלה כנגדו במדינת ניו יורק, בה נטען כי הוא פברק מספרים על נכסים שברשותו כדי לקבל הטבות ביטוח ועוד.

בית המשפט פסק כי טראמפ אכן הונה את חברות הביטוח ופסק עליו קנס בסכום עתק של 355 מיליון דולר.

עוד קבע בית המשפט כי טראמפ לא יוכל להיות נושא משרה או דירקטור במדינת ניו יורק למשך שלושת השנים הבאות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר