עם יד על הדופק

מסתמן: רק מוסלמים מעל גיל 40 ייכנסו למסגד אל אקצא בשבוע הראשון של הרמדאן

בדיונים בלשכת ראש הממשלה על חודש הרמאדן נבחנות מספר הצעות, ביניהן הגבלת מספר וגיל המתפללים במסגד על הר הבית לפחות בשבוע ראשון של תקופת החג המוסלמי, הקלות נוספות על נשים וילדים ייבחנו בהמשך אחרי הערכת מצב (חדשות)  

יהודה גל | כיכר השבת |
(צילום: Photo by Jamal Awad/Flash90)

ההחלטה המסתמנת בעניין הגבלת כניסת ערביי-ישראל למסגד אל-אקצא - הגבלת כניסה עד גיל 40, לכל הפחות במשך השבוע הראשון של חודש רמדאן. כך לפי הדיווח של סולימאן מסוודה ב'כאן חדשות'.

בדיון אתמול (ראשון) בהשתתפות ראש הממשלה הציעה המשטרה הצעת פשרה בעניין הגבלת כניסת ערביי-ישראל למסגד אל-אקצא. לפי המתווה שהוצג תיאסר כניסת גברים עד גיל 40, והגיל של הילדים והנשים ייקבע בהמשך.

ההחלטה תיאכף במשך השבוע הראשון של חודש רמדאן, ובסוף השבוע יוחלט אם להמשיך את ההגבלות - או להעניק הקלות.

חג הרמדאן המוסלמי יצוין השנה מוקדם יחסית בראש חודש אדר ב', שבועיים בדיוק לפני פורים, מה שעשוי להגביר את מוקדי החיכוך בין יהודים לערבים בירושלים ובשאר ערים מעורבות, ועל רקע אירועי המלחמה בדרום והמתיחות בצפון הוא עלול להיות נפיץ יותר ביטחונית.

מדי שנה המדיניות הישראלית היא להעניק הקלת במספר תחומים לפלסטינים כדי להפחית את החיכוך והמתיחות בימי החג ולמנוע ניסיונות פיגועים, ובשבוע הקרוב יחלו במערכת הביטחון לקיים דיונים קריטיים האם לאשר לפלסטינים גם בתקופה כזו, הקלות שונות בחג כמדי שנה.

ראש אגף מבצעים במשטרת מחוז ירושלים, סנ"צ ויסאם עלי, הסביר כי המחוז נמצא בהיערכות, לדבריו, כמות המתפללים בהר הבית תשפיע על המענה המבצעי וסדר הכוחות וההיערכות.

"אנחנו ממתינים להחלטת הדרג המדיני. נשים תוך זמן קצר את היד על כל מי שמפר את הסדר. ברמדאן יש היבט דתי שחמאס מנסה לנצל בכל דרך, כולל בהרמת דגל בהר הבית. מבחינתנו אין הכלה ולא תהיה. יש ציר של האנשים הנורמטיביים שזכאים לחופש הפולחן, ואנחנו נאפשר זאת. מטרתנו להשאיר את הזירות שקטות בכל דרך אפשרית".

במהלך הדיון גורמי הביטחון דיווחו כי רוב "הגורמים הבעייתיים" בקרב ערביי-ישראל ומזרח ירושלים הם בגילאים של עד 40, בהם משתייכים לקבוצות שהוצאו מחוץ לחוק, וכאלה שלא משתייכים לאף קבוצה, אך מוכרים לשב"כ ולמשטרה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר