אחרי שנתיים של מחסור

אלו השופטים החדשים שמינתה הוועדה לראשונה מאז הקמת הממשלה

אחרי קיפאון של שנתיים ומחסור חמור במערכת השפיטה, מונו היום 18 שופטים חדשים לבתי המשפט המחוזיים ברחבי הארץ | מאחורי הקלעים דווח כי נרשמה התנגדות פוליטית למינוי אחת השופטות והשופט עוזי פוגלמן הכחיש שהיו שיקולים חיצוניים ולא מקצועיים במהלך בחירת השופטים (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
אולם בית המשפט העליון (צילום: Photo by Chaim Goldberg/Flash90)

הוועדה לבחירת שופטים בראשות שר המשפטים חה"כ יריב לוין התכנסה היום (שלישי) בכדי לדון בנוגע למינוי שופטים חדשים לערכאות המחוזי, השלום ובתי הדין לעבודה.

הוועדה החליטה על מינוי 18 שופטים חדשים למערכת, חלקם באופן קבוע וחלקם כשופטים בפועל לתקופה זמנית. השופטים נבחרו פה אחד וימונו לבתי המשפט המחוזיים. הוועדה החליטה גם כי מנהל בתי המשפט השופט צחי עוזיאל יכהן בבית משפט מחוזי.

לבית המשפט המחוזי במחוז הצפון נצרת מונו: השופט אסף זגורי, השופט מורן מרגלית, השופטת אפרת רבהון, השופטת ג׳מילה ג׳אברין מונתה לרשמת ושופטת בפועל למשך 4 שנים. השופט סאמר ח׳טיב מונה מינוי בפועל למשך שנה.

לבית המשפט המחוזי במחוז חיפה מונו: השופט אילנית אימבר, השופט הצבאי נתנאל בנישו, השופט אחסן כנעאן, השופט יואב פרידמן, השופט גיל קריזבום, השופטת עידית רז וינברגר, השופטת לובנה שלאעטה-חלאילה, השופט זיו אריאלי מונה לרשם ושופט בפועל למשך 4 שנים, השופט אייל דורון מונה לרשם ושופט בפועל למשך 4 שנים, השופט זאיד פאלח מונה לרשם ושופט בפועל למשך 4 שנים והשופט שלמה בנג׳ו מונה מינוי בפועל למשך שנה.

עו"ד ניר שניידרמן מונה לשופט של בית המשפט השלום באילת.

מ"מ נשיא ביהמ"ש העליון, עוזי פוגלמן (צילום: Photo by CHaim Goldberg/FLASH90)

בתוך כך, היום הודיע מ"מ נשיא בית המשפט העליון השופט עוזי פוגלמן כי בעוד כעשרה ימים יחליף השופט נעם סולברג כחבר בוועדה את השופט יצחק עמית, שבעצמו אמור להתמנות על פי שיטת הסניוריטי לנשיא בית המשפט העליון.

אולם בעקבות התנגדות השר לוין לכך, טרם נקבעה ישיבה לדיון על מינוי נשיא קבוע לעליון ולשני השופטים החסרים בעליון במקום הנשיאה לשעבר אסתר חיות והשופטת ענת ברון שפרשו באוקטובר.

השר יריב לוין פרסם מיד אחרי כינוס הוועדה: "חתמתי כעת על המינויים עליהם החליטה הוועדה לבחירת שופטים שהתכנסה היום בלשכתי בירושלים. כל המינויים שאושרו היום, נבחרו בהסכמה רחבה של כל חברי הוועדה. זה ביטוי לחובה של כולנו בעת הזו - לשמור על אחדות השורות ולקבל החלטות בהסכמה רחבה ככל הניתן".

שר המשפטים יריב לוין (צילום: דוברות)

במקביל, היום פורסם ע"י העיתונאי חזקי ברוך מערוץ 7, כי השרים יריב לוין ואורית סטרוק, יחד עם ח"כ יצחק קרויזר, פסלו בוועדה לבחירת שופטים קידום של שופטת שלום לבית המשפט המחוזי בטענה כי היא הקלה בענישה נגד מתפרעים ערבים במבצע "שומר חומות". במהלך הישיבה אמרה סטרוק כי "הפריזמה שמעניינת אותי היא לאומנות. אין לי כל בעיה עם ערבים אבל אני לא רוצה למנות שופטים שמקלים ראש בעבריינים שהתפרעו ופגעו ביהודים במהלך שומר חומות".

בתגובה שיגר השופט פוגלמן מכתב למערכת בתי המשפט: "בהמשך לפרסומים שונים מהיום לפיהם הוועדה לבחירת שופטים נמנעה מקידום מועמדת ״בשל כך שהיא אינה לאומנית מספיק״, אבקש להזכיר כי כלל 15 לכללי השפיטה קובע סודיות על האמור בדיוני הוועדה ומשכך לא ניתן להתייחס לדברים שנטען כי נאמרו. לצד זאת ונוכח חומרת הדברים שפורסמו, מצאתי להבהיר כי אין שחר לפרסומים שדברים מסוג זה השפיעו על ההחלטה שהתקבלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר