תיעוד מבא"ח גולני

הנשיא הרצוג שמע את הלוחמים ואמר: "לא מגיע לעם שנריב"

הקרב של גולני: נשיא המדינה ביקר את לוחמי גולני ושמע מלוחמי החטיבה את סיפורי הקרבות באותה שבת | לאחר מכן אמר להם: "מולנו יש אימפריית רשע שיושבת בטהרן ומפעילה את כל הכלים שלה על לוח השחמט ויוצרת היום משבר עולמי" | צפו (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
הנשיא הרצוג עם החיילים (צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ)

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום (רביעי), בבסיס האימונים של חטיבת גולני. את הביקור אירחו מפקד הבא״ח, סא״ל שחר ברקאי וסגן מפקד אוגדה 36, אל״ם יהודה לב.

הרצוג שמע מהלוחמים את סיפורי הקרב האמיצים של לוחמי ומפקדי חטיבת גולני משבת שמחת תורה, יספרו דורות קדימה. הלוחמים ספגו אבדות רבות בגוף ובנפש, ולחמו בקרבות קשים. הם היו אחראים לטיהור יישובים רבים ומבלי להסס, בתחושת שליחות נכנסו להלחם בעזה.

הנשיא ורעייתו שוחחו עם החיילים, אשר כולם לחמו בשבעה באוקטובר ובימים שלאחר מכן, ושמעו מפיהם את סיפורי הגבורה הבלתי נתפסים מאותה השבת, על ההתמודדויות המאתגרות כיום ועל תחושותיהם בעקבות האובדן הנורא אותו ספגה החטיבה.

הרצוג עם החיילים | צפו (צילום: צלם: אבי קנר, מקליט: אורי בוזגלו)

נשיא המדינה ביקש להודות ללוחמים הגיבורים ואמר: ״אני אגיד שאני מסתכל על העם הזה מלמעלה, במבט על. כאילו אתה עומד בראש הר מסתכל על בניך ובנותיך ונמלא גאווה עצומה. אני רוצה לומר לכם תודה מעומק ליבי בשם עם שלם, זו זכות נדירה שיש לי להגיד תודה בשם עם שלם ולהצדיע לכם. אני רואה בעם תעצומות נפש, אור גנוז אדיר. לא מגיע לו שהוא יריב כל היום אחד עם השני, כולנו פה אחים, תסתכלו על ההבדלים, כולנו מרקעים שונים, עם סיפורים שונים, עליות שונות. זה בכלל לא מעניין. יש פה עם יוצא מן הכלל, משפחות נפלאות, רוח נהדרת".

עוד אמר הנשיא: "אנחנו נמצאים בגזרה אסטרטגית מורכבת, אנחנו ברגע היסטורי אמיתי. מולנו יש אימפריית רשע שיושבת בטהרן ומפעילה את כל הכלים שלה על לוח השחמט ויוצרת היום משבר עולמי. אנחנו נלחמים לא רק בשביל עצמנו, אלא גם בשביל העולם כולו. אני אומר את זה מבוקר עד לילה לכל מנהיגי תבל".

"אנחנו נעבור את התקופה הזאת", הוסיף הנשיא ואמר: "נתגבר בזכותכם. בזכות הגבורה העצומה שלכם, וזו לא קלישאה, זה לא משהו שאני אומר לכם כדי שתרגישו טוב, אתם צריכים לדעת, שעשיתם מלאכת קודש מדהימה, בגבורה עילאית. גולני נלחמה הכי טוב שאפשר, כולם יודעים את זה. כל יחידות צה״ל נלחמו הכי טוב שאפשר. ההישגים עצומים".

לסיום אמר: "אנחנו מאחלים לכל מי שעובר תהליך שיקום להבריא ולהתחזק. תמשיכו הלאה, בניתם נדבך היסטורי בתחום הזה, למען נצח ישראל. אתם חטיבה מספר אחת, אני מצדיע לכם.״

הנשיא הרצוג עם החיילים (צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ)
הנשיא הרצוג עם החיילים (צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ)
הנשיא הרצוג עם החיילים (צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר