התראה לפני פיצוץ 

ירדן הזהירה את ישראל מפני הסלמה ביטחונית בגלל הגבלות בחודש הרמדאן

על רקע הדיונים להטלת הגבלות על מתפללים מוסלמים בהר הבית בחודש הרמדאן, דיפלומט ירדני התריע בפני ישראל: "המתיחות במסגד אל אקצא תגדיל משמעותית את האפשרות של הרחבת הסכסוך לאזור כולו" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מסגד אל אקצא (צילום: Photo by Jamal Awad/Flash90)

הדיונים על התנהלות מערכת הביטחון והממשלה בחודש הרמאדן בכלל ובהר הבית בפרט, הגיעו גם לאוזניים בממלכה הסמוכה ירדן, שם לא אהבו בכלל את הרעיון להגביל משמעותית את מספר המתפללים המוסלמים במסגד אל אקצא.

גורם דיפלומטי ירדני מסר ל'כאן חדשות' כי "כל מתיחות במסגד אל-אקצא תגדיל באופן משמעותי את האפשרות של הרחבת הסכסוך לאזור כולו". עוד אמר הגורם בראיון עם אילאיל שחר בכאן רשת ב. כי "סוגיית התפילות בהר הבית במהלך חודש רמאדן היוותה נושא מרכזי בפגישותיו של מלך ירדן בביקורים האחרונים שביצע בארה"ב, בין היתר עם הנשיא ביידן, ובאירופה. זאת, כאשר הדגש העיקרי בפגישותיו היה על כך על כך שיש להימנע מצעדים שעלולים להגביר את המתיחות בצל המלחמה בעזה"

יוזכר כי מאז תחילת המלחמה היחסים בין ירושלים לרבת עמון מתוחים והטלת הגבלות על מתפללים מוסלמים בהר הבית עשויה להגביר עוד יותר את המתיחות בין המדינות.

לפני חודש, פרדמנו כי בעקבות התבטאויות אנטי ישראליות של בכירים בממשל הירדני נגד מדינת ישראל על רקע אירועי המלחמה, משרד האנרגיה בראשות השר אלי כהן, שוקל שלא לחדש את הסכם המים עם ירדן שיפוג במהלך השנה. 

בינתיים, ראש הממשלה בנימין נתניהו לא אישר את עמדת שב"כ וצה"ל, לפיה יש לאפשר כניסת ערביי ישראל לתפילה בהר הבית במהלך חודש רמדאן ללא מגבלות. במהלך הדיון, העלתה המשטרה הצעת פשרה לפיה תיאסר כניסת גברים עד גיל 40, והגיל של הילדים והנשים ייקבע בהמשך.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר