בשכונה החרדית

צילם משאית שפגעה ברכב חונה - והותקף באלימות קשה

לפני שבוע הבחין יהודי במשאית הפוגעת ברכב חונה בירושלים ותיעד את הפגיעה. נוסעי המשאית, ערבים ממזרח ירושלים תקפו אותו באלימות ואיימו עליו שימחק את הסרטונים. נגד החשודים הוגש כתב אישום (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: מצלמת הרכב)

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה במכתב לחטיבת התביעות במשטרה, בבקשה לפעול למצות את דינם של שני החשודים אשר תקפו יהודי אשר תיעד אותם פוגעים ברכב חונה. החשודים, ערבים תושבי מזרח ירושלים, דרשו מהיהודי למחוק את הסרטונים שצילם ולאחר שזה סירב תקפו אותו באלימות, איימו עליו שימחק את הסרטונים ואף חטפו ממנו את הטלפון בניסיון למחוק את הסרטונים.

לאחר התקיפה נמלטו החשודים מהמקום. היהודי החל בנסיעה בעקבות המשאית ובשלב מסוים עקף את רכבם ועצר את נסיעתו. בתגובה, יצא אחד החשודים מרכבו והחל ליידות אבנים לעברו וגרם לפציעתו.

המשטרה עצרה את התוקפים בין היתר בזכות תיעוד מצלמת הרכב המותקנת ברכבו של היהודי. נגד אחד החשודים הוגש כתב אישום בידי חטיבת התביעות של המשטרה ומעצרו הוארך עד תום ההליכים.

(תיעוד ממצלמת הרכב של נפגע העבירה)

במכתבו מתאר בלייכר את התקיפה הקשה אותה חווה היהודי: "בתאריך 11.2.24 הותקף מרשי על ידי נהג משאית וחברו, בשכונת רמת שלמה בירושלים. במהלך התקיפה הוכה מרשי בעורפו, אויים ונסחט בכוח על מנת שימחק סרטונים ממכשיר הפלאפון שלו, בין היתר באמירות גזעניות כגון "יהודי תמחק או שאני אהרוג אותך". בהמשך, בעת נסיעה בכביש בגין, יידו אבן על רכבו של מרשי. כתוצאה מהתקיפה נגרמה למרשי פציעה ברגלו".

בלייכר מבקש במכתבו כי תביעות המשטרה תפעל למצות את הדין עם התוקפים: "מדובר בתקיפה חמורה של אזרח אשר נחלץ לעזרת אחרים, והותקף בצורה ברוטאלית ובלא שום סיבה, תוך איומים ברצח, המלווים אמירות גזעניות. לא פחות חמורה הינה העבירה הנוספת של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. בכוונתו יחד עם נפגע העבירה ללוות את ההליך על מנת להבטיח כי התוקפים יבואו על עונשם בצורה המרבית".

עו"ד בלייכר מסר: "לצערנו יהודים חווים תקיפות ואלימות רבה מפורעים איסלאמיסטיים אשר מנצלים כל הזדמנות לפגוע, לפצוע ולהשפיל. אסור להשלים עם המצב ויש לפעול בכל האמצעים החוקיים כדי למגר את הפורעים ולהרתיע אותם. אנו נלווה את התיק הפלילי בדרישה למיצוי דין עם הפורעים ולאחר מכן נפעל נגדם גם במישור האזרחי באמצעות תביעה נזיקית כדי לפצות את נפגע העבירה ולהשיג הרתעה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר