בגיל 88

ראש העיר ערד ושר האוצר לשעבר בייגה שוחט הלך לעולמו

שר האוצר לשעבר אברהם בייגה שוחט הלך היום לעולמו בבית החולים איכילוב בתל אביב, בגיל 88 | המנוח הותיר אחריו שלושה ילדים ושבעה נכדים (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
אברהם בייגה שוחט (צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90)

חבר הכנסת לשעבר אברהם בייגה שוחט, שכיהן בתפקיד במשך 18 שנים ואף היה שר אוצר פעמיים ויו"ר ועדת הכספים, הלך היום (רביעי) לעולמו בגיל 88.

בייגה, בן 88 במותו, היה יליד העיר תל אביב (אביו, היה בעברו חרדי. ק"א) ונשוי לתמה ע"ה, הותיר אחריו שלושה ילדים ו-7 נכדים.

שוחט, היה ממייסדי קיבוץ נחל עוז, מהנדס אזרחי בוגר הטכניון אשר כיהן כראש מועצת העיר הראשון של העיר ערד במשך 22 שנים, כחבר כנסת וכשר האוצר בשתי קדנציות תחת רבין וברק.

בשנות השמונים הצטרף שוחט לפוליטיקה הארצית, לאחר כהונה ארוכה של 22 שנים בתפקיד ראש המועצה הראשון של העיר ערד, בשנת 88, הוא נבחר לראשונה לכהן כחבר כנסת והוא נמנה על מה שכונה באותם זמנים "מחנה רבין" במפלגת העבודה.

לאחר ביצוע תוכנית ההתנקות ולאחר 18 שנים כחבר כנסת, הודיע שוחט על פרישתו מהחיים הפוליטיים, הוא התמנה כעבור תקופה קצרה להיות חבר בחבר הנאמנים של מכללת תל חי וכן שימש כדירקטור בכימיקלים לישראל, מזרחי טפחות, באלון USA, ביטוח ישיר ועוד.

ילדיו מסרו לאחר פטירתו: "זכינו ואנו גאים להיות ילדים של אבא אוהב, שהיה חלוץ ומנהיג אמיתי. הוא היווה מופת ליושרה ולהתנהלות ערכית ופעל ללא ליאות לבנייתה של הארץ שלנו ולהשגת שלום בר קיימא.״

נשיא המדינה יצחק הרצוג ספד לשר האוצר לשעבר בייגה שוחט: ״פטירתו של בייגה שוחט, משרת ציבור ישר ונחוש, ראש העיר המיתולוגי של ערד שהפך לשר אוצר מצטיין בממשלות ישראל, מותירה אותנו כשאנו חסרים את דמותו שכל-כולה חזון ומעש, ודווקא באחת התקופות המאתגרות בתולדותינו כמדינה. בייגה, שצעד שנים רבות באמון ובשותפות לצידו של רה"מ יצחק רבין, לא היה איש מילים כי אם ביצועיסט חסר מנוח. מי שרצה ללמוד על פועלו היה צריך פשוט להקשיב - לקול הילדים והצמיחה בערד, לשכשוך המים המותפלים, לרכבת הקלה והמכוניות הסואנות בכביש שש, לעשייה במפעלה של אינטל, לתוצרי המהפכה בתקציבים לפריפריה ולחברה, ולעוד ועוד יוזמות שאת פירותיהן יש לזקוף בין היתר לזכותו".

עוד ספד הנשיא: "לפני שבועות ספורים זכינו לציין יחד איתו את השקת ספרו האוטוביוגרפי "בין מדבר לאוצר", במעמד שהזכיר לכולנו כמה עלינו ללמוד ממנו - מהתבונה, הישירות, היושרה, והיכולת להיות ענייני ולחשוב על טובת הכלל יחד, בשותפות, ובאחריות לכלל ישראל. לעד נזכור גם את אהבת חייו - רעייתו תמה, בתו של רה"מ לוי אשכול. תנחומים למשפחתו וכל אוהביו. יהי זכרו ברוך.״

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר