מחווה לרמדאן?

עצורים מנהליים פלסטיניים שוחררו במפתיע; בן גביר תוקף

צה"ל ושב"כ הודיעו כי החליטו לשחרר עשרות עצורים מנהליים פלסטינים בשל "מצוקת מקום בבתי הכלא". בן גביר: ראש השב"כ עשה זאת כמחווה לרמדאן (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
(צילום: פלסטיני, מתוך הרשתות החברתיות)

כ-50 עצורים מינהליים פלסטינים מיהודה ושומרון שוחררו אמש (חמישי) במפתיע מכלא עופר. לפי דיווחים פלסטיניים, כולם נעצרו אחרי 7 באוקטובר.

בהודעה משותפת של דובר צה"ל ודוברות המשטרה נמסר כי "בהתאם להערכת מצב של כלל גופי הביטחון ובדגש על מצוקת המקום בבתי הכלא, הוחלט על שחרורם של עצורים מנהליים שמסיימים את מעצרם בחודש הקרוב, על מנת לפנות מקום לעצורים ברמת איום גבוהה יותר".

בדוברות שב"ס הדגישו כי "העצורים ששוחררו הערב, הינם עצורים מנהליים, ששוחררו בהתאם להנחיית צה״ל בתיאום שירות הביטחון הכללי. נבהיר כי לשירות בתי הסוהר אין שיקול דעת בדבר שחרור עצורים והוא נענה להנחיות מערכות הבטחון".

מנגד, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר טען: "העצורים המנהליים ששוחררו הערב מבתי הסוהר לא שוחררו בשל מצוקת מקום בבתי הסוהר - אלא בשל הנחייה ישירה של ראש השב"כ כ"מחווה" לקראת הרמדאן. לשירות בתי הסוהר אין שום שיקול דעת בנושא".

"מדאיג כי ביום בו נרצחו שני יהודים, בוחר ראש השב״כ להעניק מחוות למרצחים, וזאת יום לאחר שלבקשת השב״כ הוארך מעצר מנהלי למתיישב יהודי בפעם השנייה".

(צילום: פלסטיני, מתוך הרשתות החברתיות)

בתגובה לבן גביר, גורמי ביטחון סתרו את דבריו של בן גביר, והבהירו כי "בשבוע האחרון צה"ל ושב"כ נאלצו לבטל מעצרים מתוכננים לקראת תקופת הרמדאן עקב מצוקת מקומות כליאה על רקע המלחמה".

הגורמים הדגישו כי לא הייתה כוונה להאריך את מעצרם של העצורים ששוחררו, וכי "אין מדובר במחוות. העניין אף הובהר במסגרת הדיון בקבינט הלילה. נציין כי שב"כ וצה"ל מתריעים מזה זמן על מצוקת מקומות הכליאה והשפעתה על מעצרים וסיכולים. המל"ל אף נדרש לנושא והנחה זה מכבר את המשרד לביטחון לאומי לפעול למציאת פתרונות".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר