"עשית אותי מלכה"

אלמנת הקדוש ספדה: "קיבלתי מתנה מלאת אור - לשנתיים"

"רוצה להיפרד ממך ולהודות לך על שנתיים קסומות מלאות אור, שמחה ונתינה. אשתדל להמשיך את הדרך שלך", הספידה שולמית, רעייתו של יצחק צייגר הי"ד (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

בירושלים התקיימה היום (שישי) הלווייתו של נרצח הפיגוע בתחנת הדלק בעלי יצחק צייגר בן החמישים ושבע, אב לשלושה וסב לשניים, מהישוב שבי שומרון, בהשתתפות אלפי בני אדם, ביניהם הרבנים הראשיים לישראל, השר לביטחון פנים איתמר בן גביר, רבני הישובים שבי שומרון ופסגות, ראש מועצת שומרון יוסי דגן ועוד.

צייגר היה מתנדב בארגון זק"א, במד"א, במשטרה, בכיבוי אש ובארגון ידידים. הותיר אחריו שלושה בנים ושני נכדים. יצחק נשא לאישה רק לפני שנתיים את שלומית, היה עובד בזק והתגורר בעבר ביישוב פסגות. צייגר התנדב לאורך שנים בארגוני ההצלה והחירום וסייע במסירות לכל נצרך. המחבל הפתיע אותו וירה בו בשעה שתידלק בתחנת הדלק. יצחק הספיק לשלוף את אקדחו כדי להשיב אש אך נהרג מאש המחבל.

שלומית רעייתו של הנרצח ספדה לו "מי היה מאמין, יצחק שלי אהובי. קיבלתי מתנה ענקית מלאת אור לשנתיים בדיוק. היית האור שלי, נתת לי שמחת חיים, שכולם אמרו לי שאני זוהרת והכל בזכותך. אשתדל להישאר כזו. עשית אותי מלכה. אחרי 20 שנות בדידות הכנסת לי אור ענק, ועכשיו מי יכין לי נרות שבת? מי יבדוק את החמץ? מי יגיד לי מילים חמות ומנחמות ומצחיקות כל פעם שאצטרך? הייתי אומרת לך שאני מתגעגעת אליך גם כשהיית ליידי, ומה יהא עכשיו?".

"היית איש של נתינה וחסד. נרצחת על קידוש ה'. השבוע דיברנו איך להתקדם מבחנה רוחנית בעקבות המצב, ורצית לקחת על עצמך שניים מקרא ואחד תרגום. קנית תפילין מיוחדות. כשהיה לך זמן ללכת לנוח שמת שיעור כדי להירדם עם צליל לימוד תורה. כמה השתדלת בנסיעות לשמוע שיעורים. כל שבת הקפדת לסיים ספר תהילים שלם, וסיימת עם אנשי פסגות ספר שלם כל יום".

היא סיפרה: "תכננו להיות בפורים דפרזים אצל אבא ואמא, שתקרא להם את המגילה. תכננו להיות שם בלילה הסדר עם המשפחה שלי. היית אשף בכיבוד הורים. רוצה להיפרד ממך ולהודות לך על שנתיים קסומות מלאות אור, שמחה ונתינה. אשתדל להמשיך את הדרך שלך. אוהבת לנצח, שלומית".

בנו אוריאל ספד: "אנחנו עם של מטורפים, שכאשר אבא שלך נרצח בפיגוע במקום לדבר עליו כמו עוד מת, אנחנו נדבר על המטרה שלנו כעם וקיומו בעולם. אנחנו צריכים לשמוח, האויבים שלנו צריכים להיות באבל. אנחנו בוחרים במשהו אחר לגמרי, הם אויבי העולם. עם ישראל היקר, יש לנו כוחות. אנחנו ברגעים כאלה יודעים להוציא אותם לפועל וזו ההשראה שלנו כעם אחד מהשני".

"אנחנו מקבלים כוחות ונותנים כוחות. במילים אחרות, אנחנו אחים, אפילו שזה נראה שאנחנו רבים וקשה לנו. אבא שלנו היה גיבור, זו גבורה לנסות להרוג את מי שבא להורגך. עם ישראל חי יקר, אנחנו בסוף הדרך אין לנו מה להישבר. אנחנו כואבים וקשה לנו, אבל אנחנו אלופים ותותחים. אין עלינו. אבא תודה על כל מה שעשית בשבילנו".

ראש מועצת שמרון, יוסי דגן ספד לו "בתוך שבוע שבי שומרון סופגת 2 מכות קשות: נפילת שכנך הלוחם והמפקד הקדוש סמ"ר נריה בלטה. בית מול בית, דלת מול דלת. יצחק אחינו היקר, כמה אהבת כל חייך, אהבת את עמ"י, את א"י, את התורה. אהבת כל אחד שראית ברחוב. אם יש הגדרה שמתאימה לך במילה אחת – מתנדב. בשתי מילים – איש חסד. אנרג'ייזר של חסד ונתינה".

"המלחמה היא תוצאה ישיירה של הסכמי אוסלו. נתתם להם רובים, הקמתם להם צבא תחת השם המכובס משטרה פלסטינית. הרוצח היה קצין במנגנוני הבטחון! של הרש"פ. מה עוד צריך כדי שתשברו את הקונספציה? שתבינו שאותם נאצים ברברים של החמאס הם הנאצים הברברים של הרש"פ? לא יתכן שמחבל יכול לצאת באין מפריע עם נשק, לנסוע חופשי ולרצוח יהודים באותה תחנת דלק, באותו מקום כמו לפני המלחמה? דם יהודי לא יכול להית הפקר!".

הוא הוסיף: "דורשים מהממשלה להכריע את הברברים האלה עד הסוף, את כל המחבלים ועוזריהם. לבנות לחזק את ההתיישבות ביו"ש, בשבי שומרון, בעלי, בעוטף עזה, בגבול הצפון, בגוש קטיף, בחומש, שא נור, גנים, כדים וחבל עזה - יבנו במהרה בימינו אמן".

הראשון לציון ורב ירושלים הרב שלמה עמאר אמר כי מדובר בניסיון מה', והזכיר את ניסיון העקדה בו עמד אברהם אבינו. בהמשך ספד "יש שנגזרה עליהם מיתה כזו או אחרת, ויש קדוש עליון כמו ששמענו על מעשיו של ר' יצחק, שזכה להריגה שמעלה אותו לדרגות גבוהות, אפילו לר' עקיבא נוספה קדושה בהריגה כזו, ואין שום בריה יכולה לעמוד בפי קדושים כאלה. מבקשים מהנשמה הקדושה של האיש הקדוש ר' יצחק שיעלה לפני כסא הכבוד, לא ישקוט ולא ינוח, יביא את זעקת הדמים שנשפכים מידי יום בצבא ובאזרחים, וידרוש שהקב"ה יראה בענינו ויחיש את גאולתנו בישועה ורחמים".

הרב הראשי הרב דוד לאו: "חיית כמו הצדיקים שחייהם היו חיי צדקה וחסד. שבהריגתם הייתה רציחה על כבוד שמיים, על כבוד ישראל, על קידוש השם, כזה היית בחייך, וכזה אתה במותך ורצחיתך. אנחנו מבקשים, היה שליח ציבור עבור כולנו, בקש מריבונו של עולם שיאמר די לצרותינו, שימחה מעינינו את הדמעה ואת הכאב, שנזכה לשבת בשלום ובשלווה כאן במדינתנו, כאן בביתנו, שנזכה תבקש מבורא עולם שייתן נחמה שלמה לכל המשפחות הרבות כל כך שזקוקות לנחמה בימים הללו שישלח בריאות והצלחה לכל הפצועים הזקוקים לכך, שישלח ברכה בהצלחה לכל חיילי צבא הגנה לישראל ואנשי כוחות הביטחון אשר עומדים על משמר ארצנו ושישובו בריאים ושלמים עם החטופים. אתה שליח ציבור היית אז כשליח ציבור, שעולה על המזבח".

ראש ישיבת נחלת יוסף ורב הישוב שבי שומרון הרב שמידט ספד "'דודי ירד לגנו ללקוט בשושנים' – איזו שושנה גדולה לקחת. ר' יצחק, היה לך לב ענק, לב אדיר. זק"א, מד"א, מכבי אש, משטרה, ידידים. דאגת לכל אחד, היה לך אכפת מכולם. הצטרפת אלינו למשפחה וראינו חיבור כל כך מתאים – נכנסת בכזו אהבה, כזו אמונה, כזו אהבה לנכדים. תכננת לצאת לפנסיה ולסייע לישיבה. ר' יצחק נהרג על קידוש ה' ע"י רוצחים בני עוולה, גם כשנרצחת הלכת לקראת מצווה. אתה עולה למעלה מסובב במאות ואלפי מצוות שעשית לכולם, תהיה מליץ יושר עבור שלומית, עבור ילדיך, עבור הישוב שבי שומרון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר