מצב החירום בוטל

בשורה לטסים: חברות התעופה מחו"ל חוזרות לפעול באופן מלא בישראל 

חמישה חודשים אחרי תחילת מלחמת חרבות ברזל, בוטלה ההכרזה על מצב חירום שהובילה לצמצום הטיסות והפעילות בנתב"ג וחברות התעופה שטסות לישראל נערכות לתגבור הטיסות בהתאם (חדשות)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
נוסעים ישראלים בנתב"ג (צילום: . Photo by Arie Leib Abrams/Flash90)

חברות התעופה המטיסות נוסעים לישראל כבר התרגלו בחמשת החודשים האחרונים להתנהל מול ההכרזה על מדינת ישראל כמי שמצויה במצב חירום ויש לנקוט בה בצעדי בטיחות מוגברים. כעת, עם הרגיעה בלחימה, המצב באזור מרכז ישראל נרגע והכרזת החירום בוטלה.

המשמעות הישירה היא שחברות התעופה הפועלות בישראל ומטיסות אליה וממנה יכולות לטוס לארץ עם תחושה בטוחה יותר. עם זאת, גורמי הביטחון בתחום התעופה מדגישים כי הסרת ההודעה לא מעידה על ירידה ברמת המוכנות, ובמשרד התחבורה ממשיכים לנקוט באמצעי זהירות ברמת ניהול התעבורה האווירית תוך כדי מעקב צמוד אחר המצב הביטחוני וההערכות של אנשי המקצוע.

לפי דיווח של העיתונאי שמעון יעיש ב'ישראל היום', שלוש חברות תעופה מחו"ל צפויות לחזור היום (ראשון) לפעול בישראל: אייר אינדיה שתטוס לדלהי, יונייטד שתטוס לניו יורק ואיטה שתטוס לרומא. בנוסף, וויז אייר, שחזרה לפעול בארץ ביום שישי האחרון, תרחיב את מגוון היעדים שלה היום עם טיסות ישירות לרומא, קרקוב, סופיה ובודפשט.

בחודשים הקרובים, במידה שלא יהיו שינויים מפתיעים, צפויות לחזור לישראל חברות תעופה נוספות כמו אייר קנדה, בראסלס, איזי ג'ט וחברות נוספות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר