נפגין ולא נתגייס

קיצוני 'הפלג' חוסמים את כביש גהה בכניסה לבני ברק - במחאה נגד גיוס חרדים

כמאה ממפגיני 'הפלג' החלו לחסום החל מהשעה 16:00 את כביש גהה בכניסה לעיר בני ברק, כוחות משטרה רבים נמצאים במקום ומנסים לפנות את הכביש המרכזי לרכבים (חרדים)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
המפגינים בגשר קוקה קולה (צילום: איציק שאג)

מפגיני 'הפלג הירושלמי' החלו היום (ראשון) סמוך לשעה 16:00 אחר הצהרים את הפגנתם בעקבות ההצהרות הפוליטיות לגייס חרדים ותלמידי ישיבות. המפגינים החלו לחסום את הכניסה לעיר בני ברק. כוחות משטרה רבים במקום.

מדוברות המשטרה נמסר:

"לפני זמן קצר, מס' מפגינים החלו לחסום את כביש 4, סמוך לבני ברק, לשני הכיוונים. כוחות משטרה במקום ומטפלים בהפרות הסדר"

"משטרת ישראל רואה בזכות המחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית ומאפשרת מחאות כל עוד הן מתקיימות במסגרת החוק , יחד עם זאת המשטרה לא תאפשר הפרות סדר מכל סוג או פגיעה בחופש התנועה וכל התנהגות העלולה לסכן את שלומו של הציבור"

הפגנות הפלג (צילום: איציק שאג)

כזכור, העיתונאי יובל קרני חשף ביום שישי באתר וויינט התבטאות ראשונה של יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, על חוק הגיוס. את הדברים אמר כאשר הגיע לנחם את סגן השר אורי מקלב, יחד עם אריאל אטיאס - הנציג של ש"ס למגעים בנושא החוק.

"המצב קשה", אמר דרעי על חוק הגיוס, "גם מבחינה פוליטית גם מבחינה ציבורית. להעביר עכשיו את חוק הגיוס יהיה מאוד קשה. גם ככה מבחינה מדינית המצב לא פשוט".

עוד פרסם, כי גורם בכיר ביהדות התורה אמר כי המפלגות החרדיות מוכנות להתכנס סביב הצעת חוק הגיוס של בני גנץ וגדי איזנקוט בתנאי שישמרו על עיקרון אחד: כל מי שירצה ללמוד תורה יוכל לעשות זאת.

"לא נשבור הפעם את הכלים על חוק הגיוס", אמר בכיר בסיעת יהדות התורה. "למדנו את הלקח מהרפורמה המשפטית. לא נלך עם ראש בקיר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר