שווינגר - יסיים את תפקידו היום

המפכ"ל מגיב על הדו"ח: "נוטל אחריות. אסיים את תפקידי ברגע שהממשלה תחליט"

מפכ"ל המשטרה מגיב כעת לדו"ח על אסון מירון, "אסיים את תפקידו, לאחר ארבעים שנות שירות במדים, ברגע שהממשלה תחליט על כך", נמסר מסביבתו | בתוך כך, מנכ"ל המקומות הקדושים הודיע שיסיים את תפקידו עו היום (חדשות בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
שבתאי (צילום: דוברות המשטרה)

בסביבתו של המפכ"ל שבתאי הגיבו כעת (רביעי) על פרסום מסקנות הדו"ח לחקר האסון האזרחי הגדול במדינה ואמרו: "רנ"צ שבתאי תמך מלכתחילה בהקמת ועדת חקירה ממלכתית, והוא מכבד את ממצאי עבודתה". מנכ"ל המקומות הקדושים, יוסי שוינגר הודיע כי הוא מקבל את מסקנות הוועדה והוא יתפטר עוד היום מתפקידו.

מטעם המפכ"ל נמסר: "דו"ח הוועדה מיטיב לשקף את עומק ועוצמת הכשל בהתנהלות ארוכת השנים של כלל רשויות המדינה בקשר עם הסדרת אתר מירון. לצד האמור, הדו"ח מצא ליקויים בעבודת המשטרה בהכנות לאירוע מירון 2021, ורנ"צ שבתאי, כפי שפעל תמיד בכל תפקידיו, נוטל על עצמו את האחריות המלאה".

"רנ"צ שבתאי", נכתב עוד: "ביקש לסיים את תפקידו כמפכ"ל בראשית השנה הנוכחית, אך הוא נענה לבקשת הממשלה להמשיך בתפקיד נוכח מצב המלחמה. רנ"צ שבתאי יסיים את תפקידו, לאחר ארבעים שנות שירות במדים, ברגע שהממשלה תחליט על כך".

כפי שדווח מוקדם יותר, הוועדה הטילה על שבתאי אחריות אישית. הוועדה ציינה כי ב-17.1.2024, בצוק העיתים, על רקע המלחמה הוארכה כהונתו של שבתאי כמפכ"ל המשטרה בחצי שנה. הוועדה ציינה כי לכאורה, הממצאים בעניינו של שבתאי היו מביאים אותה להמלצה על סיום תפקידו, אך בהתחשב בנסיבות מיוחדות אלה היא מותירה לממשלה לקבוע את המועד הנכון לסיום תפקידו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר