"רואים בכך הזדמנות"

בגלל הרמאדן | אזהרה: ארגוני טרור ינסו לפגוע בישראלים - גם בחו"ל

בשל חודש הרמאדן והמלחמה הנמשכת ברצועת עזה, גורמי טרור, רואים בכך הזדמנות לבצע פיגועים ומעשי אלימות כנגד יהודים - בארץ וברחבי העולם | זו האזהרה של המטה לביטחון לאומי (חדשות בארץ)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
יהודי נדקר השבוע בשוויץ | הזירה (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

המטה לביטחון לאומי, מוציא לפני זמן קצר (רביעי) אזהרה לציבור בנוגע לניסיונות לפגוע ביהודים ברחבי העולם בעקבות חודש הרמאדן.

חודש הרמדאן יהיה השנה בין התאריכים 10.03-08.04. לתקופה זו משמעות דתית ייחודית בעולם המוסלמי.

ארגוני טרור מוסלמים רואים ברמדאן הזדמנות לביצוע פיגועים ופעולות אלימות. בתקופה זו גוברת ההסתה והקריאות של גורמי אסלאם רדיקלי (בדגש על ארגוני ג'האד עולמי כגון דאע"ש ואלקאעדה) לממש פיגועים.

המטה לביטחון לאומי (המל"ל) מעריך כי ארגוני הטרור צפויים לעשות שימוש במלחמת "חרבות ברזל" ובמתיחות סביב הר הבית ומסגד "אל אקצה" על מנת לדרבון פעילים ותומכים לבצע פיגועים כנגד ישראלים/יעדים מערביים. כך, גורמי חמאס והג'האד האסלאמי כבר קראו לממש פגיעה בישראלים במהלך הרמדאן (אירוע מסוג זה עשויי להתממש אף בחו"ל).

לאור זאת, המטה לביטחון לאומי (המל"ל) מחדד את המלצתו לציבור הישראלי לנהוג באחריות בעת נסיעותיו לחו"ל ולפעול בהתאם להמלצות אזהרות המסע של המטה לביטחון לאומי.

"אין במועד זה בכדי לשנות את רמת אזהרות המסע במדינות השונות, כפי שמשוקפות באתר האינטרנט של המטה לביטחון לאומי", נמסר מהמל"ל.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר