"מסה קריטית"

אלפי פועלים עזתים שעבדו בישראל נחקרו בשב"כ; שללו חשד לאסיפת מודיעין

השב"כ חקר בחודשים האחרונים כשלושת אלפים פועלים פלסטינים מעזה שעבדו בישראל. החקירות שללו חשד לאסיפת מודיעין והעברתו לאנשי החמאס לקראת המתקפה (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
(צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

בחודשים האחרונים תוחקרו בשב"כ כ-3000 פועלים תושבי רצועת עזה, שהיו בישראל לפני שמחת תורה. החקירות העלו כי הפועלים לא אספו מודיעין עבור החמאס. כך פרסם היום (רביעי) ירון אברהם במהדורה המוקדמת בחדשות 12.

לפי הדיווח, הפועלים העזתים תושאלו בשב"כ במטרה לבדוק אם יש ממש בטענות שהושמעו והועלו גם על ידי גורמים ישראליים אבל גם בתקשורת הזרה, שלכאורה הם אלו שאספו מודיעין במסגרת עבודתם והעבירו את המודיעין הזה לחמאס.

כאמור, על פי הדיווח עולה, כי בתחקורים נמצא שאין חשד שכזה. יצויין כי מידי יום נכנסו לישראל כ-17 אלף פועלים - מספר גבוה בהרבה ממספר הפועלים שתוחקרו.

יחד עם זאת, מדובר ב"מסה קריטית" של פועלים שתוחקרו, כדי להבין שהללו לא אספו מידע.

לפני מספר ימים דווח בחדשות 12 כי שלושה סימנים "משמותיים" התקבלו בליל שמחת תורה השנה, שעות אחדות לפני מתקפת הפתע של מחבלי החמאס הרצחניים על אזרחי עוטף עזה.

לפי אותו דיווח, כל סימן מאותם סימנים לא העיד בנפרד ובפני עצמו על כוונת ארגון הטרור לפתוח במלחמה נגד ישראל אולם חיבורם יחד היה אמור להכריע שעומדת לפרוץ מלחמה. מדובר בשלושה סימנים מעבר לסימן הנוסף, שפורסם כבר, בהפעלת מאות כרטיסי סים ברצועה.

לא דווח מהם אותם סימנים מעידים. דובר צה"ל דניאל הגרי אמר שהתחקיר סביב אירועי שמחת תורה יערך בהקדם ויוצג לציבור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר