התושבים יתנגדו

ההריסה תגרום לסערה? הממשלה התחייבה לבג"ץ להרוס מאחז בבנימין

למרות שמדובר בהריסה של שניים או שלושה בתים ומטע זיתים, מי שחתום על תשובת המדינה לבג"ץ הוא השר סמוטריץ', שמחזיק בסמכויות המנהל האזרחי במשרד הביטחון | התושבים במעוז אסתר נערכים להתנגד להרס, ואומרים: "סמוטריץ' צריך להחליט האם הריסת בתי יהודים קודמת בשיקולים המבצעיים למשימות ביטחון והרס פלישה ערבית" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
אחד הבתים המיועדים להריסה (צילום: ללא קרדיט)

בתשובת המדינה לבג"ץ בגין עתירה שהגישו ערבים מכפר מאלכ כנגד חלק גבעת מעוז אסתר בבנימין, הודיעה המדינה כי תבצע הריסה במקום לא יאוחר מ-21 במרץ. מי שאחראי כיום על תשובות המדינה לבג"ץ מטעם המנהל האזרחי הוא השר בצלאל סמוטריץ' המכהן כשר במשרד הביטחון.

מדובר בעתירה שהגישו כאמור תושבים ערבים מכפר מאלכ לפני יותר מ 4 שנים, אז דרשו להרוס מטע של עשרות עצי זית שניטע בגבעה. למרות שנחתמו צוי הריסה בפועל המטע לא נהרס עד היום. כך דווח היום (חמישי) העיתון 'ישראל היום'.

בגבעת מעוז אסתר, מתגוררות כיום שתי משפחות עם ילדים. לפני כחצי שנה, קבע בג"ץ דיון בעתירה ודרש מהמדינה תשובות מדוע לא בוצע הרס של המקום עד היום. בתגובה, הודיעה המדינה כי תבצע אכיפה בתוך 180 יום בכפוך לשיקולים מבצעיים.

גורמים במערכת הביטחון הודיעו לתושבי הגבעה כי בכוונת המערכת לבצע הרס גם של שני הבתים הסמוכים. בגבעה כיום מתגוררות 12 משפחות, ביניהן משפחתו של אהוביה סנדק ז"ל שעברה למקום לאחר מותו.

בנתיים בגבעה כבר החלו בהכנות להרס ומצהירים: האירוע לא יעבור בשתיקה. "אנחנו ניאבק בכל הכוח ונעצור בגופנו את הניסיון הנפשע לבצע את הריסת בתי המשפחות החלוצות שמיישבות את הרכס תוך מסירות נפש במשך שנים. אנו קוראים לציבור כבר מהיום להיות מוכן ליום פקודה ולהגיע לשטח למנוע בגופו את ההרס", קראו בגבעה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר