עם לפידים בוערים וזמבורות

מפגינים פרצו את האבטחה במעון רה"מ - עימותים אלימים במקום

המשטרה מנסה בכוחות מתוגברים להדוף את הפולשים | כוחות משטרה ממחוזות שונים הוזעקו לבירה | משטרת ישראל: "הדפנו את המתפרעים" (משטרה)

קובי רוזן | כיכר השבת |

חצו את הקווים | מפגינים פורצים את קוווי האבטחה על מעון רה"מ בירושלים (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

כמה עשרות מפגינים הצליחו לחצות את קווי האבטחה על מעון ראש הממשלה ברחוב עזה בירושלים ב-2 מוקדים לפחות. המפגינים שעטו לעבר ביתו של נתניהו עם זמבורות ולפידים בוערים כשאין מי שעצר בעדם.

שוטרי משטרת ירושלים ניסו להדוף את הפורעים לאחור במשך דקות ארוכות בהן הוזעקו כוחות משטרתיים ממחוזות נוספים בארץ, שהוזעקו לסייע להדוף את הפרצה הביטחונית החמורה אותה יצרו המפגינים בבירה.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, הגיב לאירוע החמור: "רק בשבוע שעבר התרעתי בפני ראש השב"כ על הזלזול באבטחת ראש הממשלה ונענתי בביטול. אני דורש מהשב"כ להתעורר באופן מידי ולקחת ברצינות את אבטחת ראש ממשלת ישראל ומשפחתו".

"סיטואציה שבה אלפי אנשים פורצים לאזור בית ראש הממשלה והשב"כ עוצם עיניים היא בלתי מתקבלת על הדעת" כתב בן גביר.

מפגין משתחל מתחת לגלגלי המכת"זית ברחוב עזה בירושלים (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "במהלך היום והערב, כמו גם ביומיים האחרונים, פעלה המשטרה בירושלים לאבטחת המוחים הרבים בסמוך לכנסת, ולשמירה על שלום הציבור והסדר הציבורי. פעילות זו מתבצעת במחוז ירושלים במשטרה בימים אלו, במקביל למערכי חודש הרמדאן וליתר המשימות והאתגרים הבטחוניים והאחרים שלפתחה של המשטרה בימים אלו".

"הערב אלפי מוחים הפגינו במתחם המחאות באזור הכנסת. בהמשך רובם יצאו לתהלוכה במסלול סדור שתואם עם המשטרה מראש לכיוון רחוב עזה במרחק המותר להפגין מול בתיהם הפרטיים של נבחרי ציבור בהתאם לפסיקת בימ״ש, זאת תחת אבטחה משטרתית ופעילות לשמירת הסדר והכוונת התנועה. המשטרה פועלת גם בשעה זו לאפשר למוחים את חופש הביטוי והמחאה כחוק".

צפו בצעדה מכיוון הכנסת למעון ראש הממשלה (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

"לצד זאת, גם הערב חלק מהמוחים החליט לנסות להתפרע ולנסות להגיע בסמוך לבית רה״מ בניגוד להחלטת בימ״ש. "המשטרה בלמה אותם והרחיקה לאחור את אלו שלא נשמעו להוראות השוטרים למרחק המותר להפגנה במקום. יודגש כי בשום שלב לא נשקפה כל סכנה לבית רה״מ עצמו ואף אדם לא הגיע אליו פיזית".

עשרות מפגינים מתעמתים עם שוטר סמוך למעון ראש הממשלה (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

"כמו כן כמה מפרי סדר הזיזו גדרות משטרתיים במטרה לחסום צירים נוספים ולהפר את הסדר, וחלקם השליכו לפידים לכיוון פרשי המשטרה- מעשה מסוכן, פסול וחסר אחריות. עד כה אדם אחד שפרץ מחסום משטרתי והוביל את מפרי הסדר במקום. המשטרה ממשיכה לפעול במקום לשמירה על הסדר ופיזור מפרי סדר".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר