"עלולה להוביל למחוזות מסוכנים"

לאחר המחאה האלימה: האזהרה החריגה של ראש השב"כ

המחאה האלימה בירושלים ופריצת מחסומי האבטחה מסביב לבית ראש הממשלה בנימין נתניהו, הקפיצו את ראש השב"כ רונן בר, שיוצא באזהרה מאוד חריגה (בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
ראש השב"כ רונן בר (צילום: Chaim Goldberg/FLASH90)

לאחר המחאה האלימה אמש (שלישי) בירושלים כאשר עשרות מפגינים שמחו נגד הממשלה הצליחו לפרוץ בזה אחר זה את מחסומי האבטחה של המשטרה מסביב לבית ראש הממשלה בנימין נתניהו, הבוקר, ראש השב"כ רונן בר, שהוקפץ לזירה וקיים הערכת מצב בשטח, יוצא באזהרה מאוד חריגה.

"השיח האלים ברשת וחלק מן המראות שראינו הלילה בירושלים", אמר ראש השב"כ רונן בר בתום הערכת מצב שהתקיימה בשטח, "חורגים מכללי המחאה המקובלים, פוגעים ביכולת לשמור על הסדר הציבורי, עשויים להוביל לחיכוך אלים עם גורמי האבטחה, להפריע להם למילוי תפקידם ואף לפגיעה באישים מאובטחים".

ראש השב"כ מבהיר כי "ישנו קו ברור בין מחאה לגיטימית למחאה אלימה ובלתי חוקית. זוהי מגמה מדאיגה שעלולה להוביל למחוזות מסוכנים שאסור להגיע אליהם".

יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, תקף את המחאה האלימה אמש ואמר כי ״עוצמתו של צה"ל ורוח הלוחמים הן חלק משמעותי ביכולתנו לנצח את המלחמה - אך אחדות העם היא המפתח לעתידנו.

"אסור לנו לקבל אלימות משום צד, אסור לקבל התעלמות מהנחיות המשטרה ופריצת מחסומים כפי שראינו אתמול בלילה בירושלים.

"מחאה היא לגיטימית, הכאב גם הוא מובן, אבל על החוק וכללי המשחק חייבים לשמור.

"אנו אחים, עם אחד, באחד מרגעיו הקשים - אסור לנו לחזור ל-6.10".

כפי שדווח בהרחבה, אמש התכנסו אלפי מפגינים במחאה נגד הממשלה מחוץ למשכן הכנסת, תוך שהם משתמשים בשמות משפחות החטופים שמרביתן מתנגדות לתהליכים הללו. לאחר מכן יצאו מאות מפגינים בצעדת מחאה לעבר ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחוב עזה בירושלים.

המפגינים הצליחו לפרוץ את כל מחסומי האבטחה של המשטרה והשב"כ - כולל המחסום האחרון הסמוך לבית. אחד המפגינים אף זרק לפיד בוער לעבר פרש משטרה, שאך בנס לא נפגע. שוטר אחד נפצע בעימותים האלימים וחמישה מפגינים נעצרו.

בשעת לילה מאוחרת, ראש השב"כ רונן בר הגיע לביתו של נתניהו, כדי לעמוד מקרוב אחר פריצת מעגלי האטבחה ולקיים הערכת מצב.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר האשים אמש את השב"כ וכתב כי "רק בשבוע שעבר התרעתי בפני ראש השב"כ על הזלזול באבטחת ראש הממשלה ונענתי בביטול. אני דורש מהשב"כ להתעורר באופן מיידי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר