היום ה-237 למלחמה

LIVEחמאס מודיע: לא נמשיך את המגעים לעסקת חטופים כאשר המלחמה בעזה נמשכת

הפיגוע הקשה אמש בשכם גבה מחיר כבד והבוקר הותר לפרסום, כי שני חיילים, לוחמי כפיר, נפלו בפיגוע הדריסה חייל נוסף נפל בקרב מול חמאס ברצועת עזה | בארה"ב לא יגיעו לטקס של האו"ם לכבד את מותו של הנשיא האיראני ראיסי | במהלך שעות הבוקר המאוחרות - אזעקות בגולן בשל טיל שיוט ששוגר מעיראק • כתבי 'כיכר השבת' בעדכונים שוטפים, דקה אחר דקה (בארץ)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ב באייר תשפ"ד | 30.05.24
(צילום: דובר צה"ל)

23:07: ח"כ צבי סוכות: הגיע הזמן להחליף את צוות המשא ומתן. חודשים של מו"מ עם חמאס בהן מדינת ישראל רק מציעה עוד ועוד ויתורים וחמאס לא מתגמש במילימטר מצביעים על כשל מובנה במו"מ. ככה לא מנהלים משא ומתן בשום תחום בעולם. הגיע הזמן להחליף את צוות המו"מ.

22:41: משטרת ישראל: לפני כשעה, פעלה המשטרה בעקבות הפרת סדר, תוך ניסיון של מתפרעים לפרוץ למתחם מגורים שבו גר נבחר ציבור בירושלים בניגוד לחוק.

השוטרים בלמו את המתפרעים האלימים, שהפרו את הסדר הציבורי חסמו את הכביש, וחלקם אף יידו אבנים, התעמתו עם השוטרים, וקראו לעברם: ״נאצים״.

22:00: בכניסה לקבינט המלחמה מוחים בני משפחות חטופים ופעילי תנועת צו 9 כנגד העברת הסיוע לחמאס. המפגינים קוראים לכך שגם אם ישנו לחץ מצד מדינות אחרות בנוגע להעברת הסיוע, על ממשלת ישראל לוודא שהוא לא מגיע לידיים של ארגון הטרור חמאס.

בחסימה, שהתחילה במהלך פגישת ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גלנט, ונמשכת כעת במהלך כינוס קבינט המלחמה, משתתפים בני משפחת החטוף אבינתן אור, ואחיינית החטוף ליאור רודאיף, ונשמעות קריאות: "חלש, מעביר סיוע לחמאס" כנגד ראש הממשלה.

21:30: ארגון הטרור חמאס מודיע באופן רשמי כי לא יסכים להמשיך ולנהל את המשא ומתן לעסקת חטופים כל עוד המלחמה ברצועת עזה נמשכת.

21:15: דובר צה"ל: מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר שני מבנים צבאיים בהם שהו מחבלים מארגון הטרור חיזבאללה במרחבים חולא ומרון א-ראס שבדרום לבנון.

מוקדם יותר היום כוחות צה"ל ירו להסרת איום במספר מרחבים שונים בדרום לבנון. בהמשך להתרעות שהופעלו במרחב זרעית, זוהו מספר שיגורים שחצו מלבנון, אין נפגעים.

20:55: הכתב הצבאי של כאן 11 איתי בלומנטל מדווח כי בימים האחרונים, בעקבות לחץ כבד של ארצות הברית, בכירים בקהיר ובירושלים הסכימו לפתוח מחדש את מעבר רפיח, שנסגר אחרי שנכבש בידי כוחות צה"ל.

20:30: הפגנות מול ביתו של השר מאיר פרוש, בעקבות הפרעות בהר מירון בל"ג בעומר.

18:55: לראשונה מאז הנאום החריף לפני כשבועיים, נתניהו וגלנט נועדים בארבעה עיניים.

18:23: צה"ל מאשר: מערכת כיפת ברזל יירטה בטעות כטב"מ צה"לי מדגם 'רוכב שמים'. צה"ל יתחקר את האירוע.

18:00: ‏בשל המצב הביטחוני, פיקוד העורף קבע את ההנחיות הבאות מיום חמישי, 30 במאי 2024, בשעה 18:00 ועד ליום ראשון, 2 ביוני 2024, בשעה 18:00.

הנחיות פיקוד העורף המעודכנות

17:35: טרור פסיכולוגי מרושע הג'יהאד האיסלאמי מפרסם סרטון המשך עם החטוף אלכס טרופנוב. לידיעה המלאה ולעוד פרטים >>>

אלכס טרופנוב (צילום: מתוך סרטון ההמשך של ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי)

16:16: דיווח ראשוני מחבל ניסה לדקור את אנשי כוחות הבטחון במחסום עופר סמוך לירושלים - ונוטרל.

זירת הפיגוע במחסום עופר (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

15:15: דובר צה"ל: פיר מנהרה בתוך מרפאה, אמצעי לחימה בבית ספר של אונר״א; תיעוד מפעילות צוות הקרב של חטיבה 12 תחת אוגדה 162.

14:58: בהמשך לאזעקה בשלומי ובצת - תושבים בשלומי מדווחים על יירוט.

יירוט בשמי שלומי (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

14:52: אזעקות כעת ביישובים שלומי ובצת בעקבות ירי טילים ורקטות.

14:50: אזעקות בג'נין עם כניסת כוחות הבטחון לעיר.

כוחות צה"ל בג'נין היום (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

14:30: דיווח בג'נין: כוחות גדולים של צה"ל נכנסו לעיר.

13:48: מוקד עדכוני יו"ש: לפני זמן קצר נתפס פלסטיני חשוד בתוך היישוב נווה דניאל, בעקבות כך הוכרז אביר ליל ג ביישוב, כוחות רבים פותחים בסריקות ביישוב לבדוק חשודים נוספים. תושבים מונחים להסתגר בבתיהם.

13:20: דובר צה"ל: בהמשך לשתי ההתרעות שהופעלו לפני זמן קצר על חדירת כלי טיס עוין בצפון הארץ, מדובר בזיהויי שווא.

מוקדם יותר היום הופעלה התרעה בצפון הארץ על חדירת כלי טיס עוין, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה באמצעות מערכת 'כיפת ברזל' מטרה אווירית חשודה שחצתה מלבנון, אין נזק ואין נפגעים. התרעה על ירי רקטות וטילים הופעלה במרחב כפר גלעדי מחשש לנפילת שברי יירוט.

12:26: אזעקה נוספת על חדירת כלי טיס עוין בקריית שמונה וסביבתה.

12:19: אזעקות בכפר גלעדי גם בשל ירי טילים ורקטות.

12:18: אזעקות כעת בבית הלל, כפר גלעדי, כפר יובל, מטולה, מנרה, מעיין ברוך, מרגליות, משגב עם, קריית שמונה, תל חי בשל חדירת כלי טיס עוין.

11:50: בצל המלחמה: מצעד הדגלים שצפוי ביום ירושלים שיחול בשבוע הבא צפוי לעבור גם דרך שער שכם ונמצא באישורים אחרונים

11:44: בשורה: צה"ל הודיע כי יחלק נשקים ארוכים נוספים ביהודה ושומרון. בוועדה לענייני יו"ש הודיע נציג פיקוד מרכז כי נשקים יחולקו גם לתושבים שאינם חברי כיתת כוננות, נשקים ארוכים למען חיזוק הביטחון. חלוקת הנשקים תתבצע על פי עמידה בקריטריונים, ותרוכז דרך הרבש"צים והחטיבות המרחביות ביו"ש.

11:33: ניסוי מתוכנן ומבוקר יתקיים היום בשעות הצהריים בשטח מכון דוד של חברת רפאל, שנמצא באזור הקריות. במהלך הניסוי עשוי להישמע רעש. במקרה של אירוע אמת גורמי ההצלה והביטחון יעדכנו את הציבור.

11:13: נבדק חשד כי המטרה האווירית החשודה שיורטה באזור דרום הגולן היא טיל שיוט ששוגר על ידי מילציות שיעיות בעיראק.

10:55: לראשונה בשנת 2024, מחיר הדלק יורד וליטר בנזין 95 יעמוד החל ממוצ"ש בחצות (בין שבת לראשון) על 7.52 שקלים, ירידה של 38 לעומת המחיר הקודם (7.90 שקלים). ההוזלה בדלק נובעת בעיקר מהירידה במחיר הנפט ובשער הדולר.

10:45: אזעקה המתריעה על ירי טילים ורקטות הופעלה ביישוב מרגליות שבגליל העליון.

10:30: דובר צה"ל: כוחות צה"ל ממשיכים בלחימה בלב מחנה ג'באליא, מרכז הרצועה ובמרחב רפיח; חוסלו מספר חוליות מחבלים שירו לעבר כוחותינו

(צילום: דובר צה"ל)

10:11: מתחילת המלחמה נפלו 642 חיילי וחיילות צה"ל, 291 מהם בתמרון הקרקעי.

9:53: תחקיר ראשוני של פיגוע הדריסה אמש: הלוחמים בדקו רכבים פלסטינים. בשלב מסוים המחבל עקף את תור הרכבים עם רכבו ונסע במהירות לעבר הלוחמים ודרס אותם, והספיק למחוץ את אחד מהם על הבטונדה. לוחמים אחרים בעמדת הפילבוקס לא הבחינו ככל הנראה במתרחש. הפיגוע לקח שניות בודדות. המחבל, שהסגיר את עצמו לרש"פ, טרם נמסר לישראל (וויינט) :

9:50: מטרה אווירית אותרה ויורטה באזור דרום הגולן, שם הופעלה התרעה על חשש לחדירת כלי טיס עוין. כך נמסר מ"מוקד ביטחון גולן".

9:41: חבר במשלחת המשא ומתן המצרית מסר לעיתון הלבנוני "אל-אחבאר", המזוהה עם חיזבאללה, כי ישנו קיפאון זמני בשיחות. הוא מסר כי "בעקבות המתיחות בימים האחרונים יש ירידה בטון הישראלי האלים כלפי קהיר", כלשונו. בנוסף, חבר המשלחת אמר כי קיימות הצעות מצריות להסלמה דיפלומטית גדולה יותר נגד ישראל. (yent)

9:33: המשטרה והשב"כ עצרו תושב סוואחרה (22) שיצר קשר עם נציגי ארגון הטרור דאעש בחו"ל והתכוון לבצע פעילות טרור. בתום החקירה, אמש הוגשה נגדו הצהרת תובע לקראת כתב אישום.

מחקירתו עולה כי החשוד תומך דאעש, ניסה להצטרף בתקופה האחרונה לשורות ארגון הטרור. לצורך כך יצר קשר עם נציגי דאעש בחו"ל, ונסע לטורקיה ולמדינות באפריקה. על פי החשד התכוון להתאמן ולקבל הכשרה והכוונה לצורך השתתפות בפעילות טרור. תכניתו כאמור סוכלה בעקבות מעצרו.

9:25: בליכוד הגיבו לדבריו של יו"ר העבודה יאיר גולן שפורסמו אמש (רביעי) בהם קרא לאי ציות אזרחי נרחב, "הזדעזענו לשמוע את דבריו המסיתים וחסרי האחריות של ראש מפלגת העבודה החדש - יאיר גולן.

"מדובר בדברי בלע לעידוד סרבנות בזמן מלחמה, שפוגעים בסיכויים להחזיר את החטופים, מסכנים את חיי הלוחמים בשטח ופוגעים בביטחון המדינה. כל זאת בשביל ההזדמנות להפיל את הממשלה, אין סוף לשנאה", נמסר בהודעת הליכוד.

08:45: הרמטכ״ל, רא"ל הרצי הלוי, הגיע הלילה לבצע תחקיר ראשוני בזירת פיגוע הדריסה סמוך לשכם שבשומרון, בו נפלו סמ״ר אליה הלל ז״ל וסמ״ר דייגו שוישה הרסאג׳ ז״ל | תיעוד

צפו בתיעוד (צילום: דובר צה"ל)

08:38: אזעקות בדרום הגולן מחשש לחדירת כלי טיס: אבני איתן. אזור תעשייה בני יהודה. אלי עד. אפיק. בני יהודה וגבעת יואב. גשור. חספין. כפר חרוב. מבוא חמה. מיצר. נאות גולן. נוב. נטור. רמת מגשימים.

08:13: לוחמי משמר הגבול עצרו 6 חשודים בגניבת תוצרת חקלאית השייכת לחקלאי מפונה תושב מטולה ועוד חשוד בגניבת תוצרת בעמק המעיינות.

התפיסה המשטרתית (צילום: דוברות המשטרה)

08:00: הלילה (ד') התקיימה כניסה לקבר יוסף, מאות בני אדם מכל רחבי הארץ הגיעו להתפלל בקבר, זאת כחלק מהכניסות הקבועות של מועצה אזורית שומרון בליווי צה"ל ובסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של מועצה אזורית שומרון. מדובר בכניסה הגדולה ביותר מאז המלחמה.

07:36: ח"כ מתן כהנא הסביר הבוקר ברדיו ללא הפסקה על מפלגתו - המחנה הממלכתי: "אין לנו יכולת השפעה בממשלה הזו על הדברים המשמעותיים שחשוב שנשפיע בהם, ואם אין לנו השפעה, אז מיותר שנישאר. מאוד היינו רוצים להישאר".

07:17: אחרי שעות של שקט בדרום ובצפון: אזעקת צבע אדום נשמעה כעת בנירים שבעוטף עזה.

06:00: דובר צה"ל התיר לפרסם כי שני לוחמי צה"ל נהרגו אמש בפיגוע הדריסה סמוך לשכם | לוחם צה"ל נפל בקרב מול חמאס בצפון רצועת עזה | לידיעה המלאה>>> לחצו כאן.

03:05: באו"ם טוענים הלילה, כי מאז תחילת הפעולה הצבאית של ישראל ברפיח, כמות הסיוע ההומנטרי שנכנסת לרצועה מדי יום ירדה בלפחות שני שלישים.

02:22: ברויטרס מדווחים, כי ארה"ב תחרים טקס מיוחד של האו"ם לזכרו של נשיא איראן ראיסי, שנהרג לפני מספר שבועות בהתרסקות מסוק כשחזר מאזרבייג'ן. על פי הדיווח, גורם בכיר בממשלה הבהיר, כי למרות שמדובר במסורת של חלוקת כבוד למנהיגים שנפטרו, רה"ב לא תשתתף בשום מעמד.

01:00: ח"כ סוכות הגיע לזירת הפיגוע בשומרון ואמר: "לפני רגע הגיע לכאן מחבל ודרס שני חיילים שלנו. הדבר הזה הוא טירוף, הטרור מרים את הראש ביהודה ושומרון, ואסור שהדבר הזה יקרה. חייבים להבין שזה לא אותו דבר שהיה לפני המלחמה, עם ישראל השתנה, הצבא השתנה, ולא יכול להיות שפיגוע כזה עובר ושכם עדיין שקטה".

ח"כ כסוכות בשכם (צילום: דוברות)
בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות