הותר לפרסום

8 חודשים אחרי שנרצח: צה"ל איתר את גופתו של דולב יהוד הי"ד בשטח הקיבוץ ניר עוז

הוא הוגדר כחטוף ומאז יום שמחת תורה לא נודע מה עלה בגורלו. הבוקר הודיע דובר צה"ל שגופתו של דולב יהוד הי"ד נמצאה בשטח קיבוץ ניר עוז, שם נרצח בידי מחבלי החמאס | הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים ובהם תינוק שנולד במלחמה; אחותו חטופה (בארץ)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ו באייר תשפ"ד | 03.06.24
דולב יהוד הי"ד

אחרי חקירה מאומצת של יחידת אית״ן, בשיתוף אנתרופולוגים, ולאחר זיהוי מדעי, אותרה גופתו של הנרצח דולב יהוד הי"ד. כך הודיע הבוקר (שני) דובר צה"ל.

דולב הי"ד, בן קיבוץ ניר עוז, שימש כחובש באיחוד הצלה ובמד״א. במהלך מתקפת הטרור בבוקר שמחת תורה יצא מביתו על מנת לסייע ולהציל חיים.

הוא נרצח באותו יום על ידי מחבלי ארגון הטרור הרצחני חמאס. מאז גופתו לא נמצאה, וכאמור לאחרונה אותרה. הגופה נמצאה בשטח הקיבוץ.

"לאחר הליך זיהוי שבוצע על ידי גורמי רפואה במכון הלאומי לרפואה משפטית ומכון הצבי בשורה, נציגי צה״ל מסרו הודעה למשפחה", נמסר מצה"ל. "צה״ל משתתף בצער המשפחה בשעה קשה זו".

בחודשים האחרונים ההערכה הייתה כי הוא נחטף לעזה. כעת התברר כי אינו ברשימת החטופים וכי הוא נרצח כבר באותו בוקר נורא. בתו דור נולדה תשעה ימים אחרי שנרצח. אחותו חטופה ברצועת עזה.

ב'איחוד הצלה' נפרדו: "דולב הי״ד התנדב באיחוד הצלה כחובש. על התנדבותו בארגון קיבל הצטיינות ימים אחדים לפני הטבח המחריד של ה7.10. באותו יום מר, שהה דולב עם משפחתו בממ"ד בקיבוץ ניר עוז. כשראה שמדובר במתקפת טרור רצחנית הכוללת חדירת מחבלים, הבין שזקוקים לו כחובש, השאיר את בני משפחתו בממ"ד ויצא להעניק סיוע לפצועים תחת אש. יצא להציל חיים ומאז לא חזר. אחותו ארבל ובן זוגה אריאל, נחטפו אף הם".

אלי פולק, מנכ״ל איחוד הצלה, מסר הבוקר: ״דולב הי״ד עשה תמיד למען האחר, הגיש סיוע ועזרה גם למי שלא הכיר כלל. דולב טיפל במאות אנשים במהלך התנדבותו. הנהלת הארגון, ראשי הסניפים, המתנדבים ומשפחת איחוד הצלה בארץ ובעולם מתפללים לעילוי נשמתו ומייחלים ומצפים, שארבל, אריאל בן זוגה ושאר החטופים ישובו אלינו במהרה בריאים ושלמים״.

דולב הי״ד השאיר אחריו את אשתו היקרה סיגל, וילדיו: רז בת ה-8, יותם בן ה-7, ירון בת ה-4 ודור בת ה 8 חודשים שנולדה 16 ימים לאחר חטיפתו של דולב. אחיו נטע, אחותו ארבל שכאמור עודנה בשבי וההורים היקרים יחיאל ויעל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות